VIDEO. Multe goluri şi SURPRIZE! Finalistele Euro 2016, GROGGY!

UPDATE, ORA 23:55 / Belarus a produs marea surpriză a serii în preliminariile mondialului din Rusia şi a remizat cu Franţa, scor 0-0. Portugalia, campioana europeană, a fost învinsă în...
07.09.2016 | 00:06
VIDEO Multe goluri si SURPRIZE Finalistele Euro 2016 GROGGY

UPDATE, ORA 23:55 / Belarus a produs marea surpriză a serii în preliminariile mondialului din Rusia şi a remizat cu Franţa, scor 0-0. Portugalia, campioana europeană, a fost învinsă în Elveţia, scor 0-2. Bulgaria – Luxemburg a fost cel mai spectaculos meci al serii. Vecinii de la Sud de Dunăre s-au impus cu 4-3 după multe răsturnări de situaţie.

BELARUS – FRANŢA 0-0

Capture

ELVEŢIA – PORTUGALIA 2-0 (Embolo 24, Mehmedi 30)

VEZI GOLURILE

Capture

SUEDIA – OLANDA 1-1 (M. Berg 43 / Sneijder 67)

Capture

CIPRU – BELGIA 0-3 (Lukaku 13, 61, Carrasco 81)

Capture

GIBRALTAR – GRECIA 1-4 (Walker 26 / Mitroglou 10, Wiseman 44, Fortounis 45, Torosidis 45+2)

Capture

BOSNIA HERŢEGOVINA – ESTONIA 5-0 (Spahic 7, 90+1, Dzeko 23 pen., Medunjanin 71, Ibisevic 83)

Capture

INSULELE FEROE – UNGARIA 0-0

Capture

BULGARIA – LUXEMBURG 4-3 (Rangelov 16, Marcelinho 65, Popov 79, Tonev 90+2 / Joachim 60, 62, Bohnert 90+1)

Capture

ANDORRA -LETONIA 0-1 (Sabala 48)

UPDATE, ora 19:35 / Nouă partide se joacă în preliminariile pentru mondialul din 2018, toate de la ora 21:45. Sînt ultimele meciuri din prima rundă. Iată programul:

Capture

UPDATE, ora 15:45 / Albania a reuşit să cîştige în faţa Macedoniei, scor 2-1, partidă care a fost întreruptă ieri, în minutul 77, din cauza ploii abundente. Astăzi, la reluare, Albania a marcat prin Balaj, în minutul 89, şi a obţinut astfel trei puncte.

UPDATE, ora 10:12. Programul de marţi al meciurilor de calificare la Cupa Mondială din 2018.

22312

UPDATE, ora 22:50 / Spania şi Italia şi-au început cu bine preliminariile pentru mondialul din Rusia. Ibericii au dat 8 cu Liechtenstein, iar Giampiero Ventura a debutat într-un meci oficial pe banca Italiei cu un succes în Israel, scor 3-1. Croaţia a remizat cu Turcia, iar meciul dintre Albania şi Macedonia a fost întrerupt în minutul 77, la scorul de 1-1, din cauza ploii. Kosovo a marcat primul gol din istorie, 1-1 în Finlanda.

Croaţia – Turcia 1-1 (Rakitic 41 pen. / Calhanoglu 45)

Capture

Albania – Macedonia 1-1 (Sadiku 9 / Alioski 51)

* Meciul a fost întrerupt din cauza condiţiilor meteo

Capture2

Finlanda – Kosovo 1-0 (Arajuuri 18 / V. Berisha 60 pen.)

Capture

Israel – Italia 1-2 (Ben Haim 35 / Pelle 16, Candreva 31 pen., Immobile 83)

Capture

Serbia – Irlanda 2-2 (Kostic 62, Tadic 69 pen. / Hendrick 3, Murphy 81)

Capture4

Spania – Liechtenstein 8-0 (D. Costa 11, 67, S. Roberto 55, Silva 59, 90+1, Vitolo 60, Morata 82, 84)

Capture

Ţara Galilor – Moldova 4-0 (Vokes 38, Allen 44, Bale 51, 90+5)

Capture

Ucraina – Islanda 1-1 (Iarmolenko 41 / Finnbogason 6)

Capture

Georgia – Austria 1-2 (Ananidze 78 / Hinteregger 16, Janko 46)

1

UPDATE / Astăzi avem din nou o seară plină de meciuri din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2018.

luni

CROAŢIA – TURCIA, ORA 21:45, Digi Sport 1

Stadionul Maksimir din Zagreb va fi luni seară gazda primului meci al naţionalei Croaţiei în campania de calificare la Mondialul din Rusia în 2018. Adversară este Turcia, echipă pe care Modric şi colegii lui au întîlnit-o recent la Turneul Final al Euro în Franţa şi pe care au depăşit-o cu 1-0. Cum din această ultimă grupă a preliminariilor mai fac parte naţionalele Islandei şi Ucrainei, este clar că disputa pentru primele două locuri va fi una interesantă şi destul de echilibrată, care s-ar putea prelungi pînă la ultimul cartuş al jocurilor de calificare.

Pentru gazde e obligatoriu să nu facă „acasă” paşi greşiţi în faţa rivalelor. Dar tradiţia e un adversar serios pentru croaţi, care nu au reuşit încă să bată Turcia la Zagreb în precedentele confruntări. Ambele echipe şi-au păstrat selecţionerii cu care au venit la Euro, ceea ce le conferă atuul omogenităţii tactice. Ne aşteptăm la un meci disputat, în care oaspeţii vor căuta să joace la obţinerea unui punct, dar mergem pe mîna croaţilor, care vor să spargă gheaţa statisticii nefavorabile.

UPDATE / Final în prima zi de preliminarii. România a scos doar 1-1 cu Muntenegru, Stanciu ratînd un penalty în prelungiri. Germania şi Anglia şi-au respectat statutul de favorite şi s-au impus.

Vezi rezultatele:

dwa

Cehia – Irlanda  de Nord 0-0

VEZI LIVE VIDEO MECIUL

ceh

Malta – Scoţia 1-5 (Effion 14 / Snodgrass 10, 84, Martin 53, Martin 61 pen., Fletcher 79)

mal

Norvegia – Germania 0-3 (Muller 16, Kimmich 45, 60) VEZI VIDEO

ger

România – Muntenegru 1-1 (Popa 85 / Jovetic 87)

rou

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. UPDATE, ora 20:58 / Ne pregătim de la meciurile de la 21:45. Programul serii în preliminarii:

wefthr

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. UPDATE, ora 20:55 / Anglia e chinuită 95 de minute în Slovacia, de o echipă care a jucat în 10 din minutul 58 după eliminarea lui Skrtel.

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. Lallana a marcat golul victoriei în minutul 90+5 după o fază confuză. Lituania e egalată în prelungiri de Slovenia, în timp ce Azerbaijan a cîştigat cu 1-0 în San Marino.

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. Au început primele 5 meciuri din preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Adversarele României pentru calificarea din Grupa E, Polonia şi Danemarca joacă de la 19:00 (VEZI DETALII AICI)

Slovacia – Anglia 0-1 (Lallana 90+5) VEZI VIDEO AICI

ang

Lituania – Slovenia 2-2 (Cernych 32, Slivka 35 / Khrin 77, Cesar 90+3)

slo

San Marino – Azerbaijan 0-1 (Gurbanow 45)

arm

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. Duminică începe o nouă campanie de calificare la Campionatul Mondial. România este cap de serie în grupa E, însă nu va avea o misiune uşoară împotriva unor echipe puternice: Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia şi Kazahstan.

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. Sînt în total 9 grupe cu 6 echipe fiecare. Cîştigătoarea grupei se califică automat la Campionatul Mondial din Rusia. Cele mai bune 8 echipe de pe locul doi vor juca un baraj în luna noiembrie a anului 2017, fiind împărţite în două urne în funcţie de coeficient. Cea mai slab clasată echipă de pe locul 2 va fi eliminată.

NORVEGIA-GERMANIA LIVE VIDEO PRELIMINARII CM 2018. Vor fi un total de 10 meciuri în fiecare grupă, 4 dintre ele fiind desfăşurate în această toamnă. Vor fi două noi echipe în preliminariile unui campionat mondial: Gibraltar şi Kosovo.