FCSB – Manchester United este meciul așteptat de întreaga țară. La Arena Națională și-a făcut apariția Teodora Becali Mincu, noua patroană a bucureștenilor. Fata cea mare a lui Gigi Becali a venit cu un bolid de lux.
Gigi Becali a cedat toate acțiunile de la FCSB către fiica sa cea mare. Astfel, Teodora Becali Mincu deține 100% clubul FCSB, așa cum tatăl său anunțase încă din 2023 că se va întâmpla.
Fiica cea mare a latifundiarului din Pipera nu putea lipsi de la un meci de o asemenea anvergură. Reporterii FANATIK au surprins-o chiar în momentul în care aceasta a ajuns la stadion.
Așa cum Gigi Becali a obișnuit mereu să conducă sau să fie pasager în mașini de sute de mii de euro, nici Teodora nu putea conduce orice fel de mașină. Noua patroană de la FCSB și-a făcut apariția într-un automobil în valoare de aproximativ 200.000 de euro, un Mercedes Maybach GLS 600.
FCSB a intrat într-o nouă eră. Adunarea generală extraordinară a acționarilor Fotbal Club FCSB SA, unde George Becali avea în posesie un total de 14.300 de acțiuni (99,99% din capitalul social), iar Constantin Geambazi (rudă cu patronul) deținea o singură acțiune (0,01%), a aprobat transferul integral al participației latifundiarului din Pipera către fiica sa cea mare, Teodora Becali Mincu.
Deși fata omului de afaceri nu era încântată de această idee la început, totul s-a concretizat în cele din urmă. Deși Gigi Becali nu mai figurează ca acționar majoritar în acte, tot el este cel care are puterea de decizie la echipă.
„Nu voi mai ține nici acțiunile. Nici fetele nu vor. Au zis «Nu avem nevoie. Nu vrem balamucul ăsta» Am vrut să dau echipa ginerelui, dar fata mi-a zis să-i las bărbatul în pace”, mărturisea Gigi Becali în luna aprilie a anului 2023.
Teodora Becali Mincu este preocupată cu domeniul imobiliar și HoReCa. Ea este căsătorită cu Mihai Theodor Mincu, cel care s-a asociat cu Gigi Becali în anul 2021 pentru a construi un complex rezidențial de 196 de apartamente premium în Pipera, notează Profit.ro.
De asemenea, Teodora Becali Mincu mai are două surori, pe Alexandra Becali și Cristina Becali. Teodora i-a oferit lui Gigi Becali și soției sale tot 3 nepoate, ultima fiind botezată chiar la finalul verii trecute.