Oana Zăvoranu o face în fel și chip pe Mara Bănică, înainte ca jurnalista să meargă în aventura vieții sale, alături de Serghei Mizil, la Asia Express.
Actrița i-a venit de hac vedetei de la Antena Stars, folosind un limbaj licențios la adresa ei. Totul a pornit de la faptul că oamenii din Antene s-ar plânge de audiențele modeste înregistrate de „Un show păcătos” după reîncorporarea Marei Bănică în emisiunea lui Dan Capatos.
Oana Zăvoranu a explicat, pe TikTok, de ce consideră că lumea nu prea se mai uită la ei, arătând cu degetul în primul rând către Mara Bănică. Înfuriată, Zăvoranca a dat drumul unei adevărate sarabande de jigniri la adresa vedetei.
Oana a mai spus, în filmulețul care a devenit viral pe rețeaua chineză de socializare, că se va uita la Asia Express în mod special pentru Mara Bănică. De asemenea, fosta prezentatoare tv a mai adăugat că îi plânge de milă lui Serghei Mizil, pe care îl apreciază.
„Bine, mă, n-avem audiențe. Păi cum să aveți, mă, audiență cu rable? Rable false, nu mai halește omul d-ăștia care radiază. Oameni care sunt nemaipomeniți, care sunt sufrir mucho, care știu de toate, care sunt excepționali, care își fac zilele…”, a început Oana Zăvoranu atacul furibund la adresa Marei Bănică.
A continuat, apoi, pomenind de faptul că jurnalista și-a făcut ziua de naștere într-o hală pe care mai multe vedete au închiriat-o pentru diverse evenimente.
„Și-a făcut ziua, ca multe altele, într-o hală din asta închiriată. Păi nu ți-e rușine, mă, ziarista p… (n.red.: nu putem reproduce) mele de la Antena Stars? Bă, obosito ce ești! Îți faci pe barter la 50 de ani ziua?
Păi mai bine stai acasă. Decât tui, marea jurnalistă, să-ți faci ziua pe barter la Events ăia, de nu vă face la toți ziua în aceeași hală… Acolo are omul săracul, vă cheamă, faceți poze și vă faceți ziua la fel, sunteți trași la xerox”, a explodat Oana Zăvoranu.
Querida a pomenit și de reclamele de beauty pe care Mara Bănică a început să le facă, criticând-o. A amintit că a promovat creme cu mucus de melc, printre altele.
„Acuma o arzi la Asia Express, am înțeles. Hai că o să mă uit special să te văd ce faci tu cu fățăul ăla buhăit, operat. Să nu cumva să te agăți mai mult de Serghei, că Serghei e om mișto și are o vârstă.
Vă dați seama, Serghei trebuie să doarmă în cameră cu asta! Vă dați seama când se demachiază? Când se alea? Vă dați seama, că Serghei a avut gagici mișto la viața lui, când o s-o vadă pe Mara Bănică nemachiată?”, a mai spus Oana Zăvoranu.