Oltenii își caută adversar în Liga 1 Betano după Poli Iași – U Craiova 0-3! „Luăm fiecare meci în parte”

02.11.2018 | 23:19
Oltenii își caută adversar în Liga 1 Betano după Poli Iași - U Craiova 0-3! „Luăm fiecare meci în parte”
Alexandru Mitriță a înscris și împotriva Iașiului în Liga 1 Betano

Oltenii își caută adversar în Liga 1 Betano după Poli Iași – U Craiova 0-3! Jucătorii lui Mangia au venit fericiți în fața presei, dar au declarat că momentan refuză să se gândească la titlu. Mateiu a precizat că Mangia le-a solicitat încredere și calm la pauză

Bine că este bine Mihăilă. Da, într-adevăr am avut un om în plus, bine că am început bine la pauză. Mangia ne-a zis să avem încredere după pauză și a mers bine”, a declarat Mateiu

Oltenii își caută adversar în Liga 1 Betano după Poli Iași – U Craiova 0-3!

Mitriță nu se teme de nimeni. A anunțat că vrea titlul de golgheter, un titlu la care se bate cu doi coechipieri

„Prima repriză de trei meciuri nu am reușit să facem o repriză bună. Înainte cădeam in a doua repriză. Suntem bucuroși, am legat trei victorii, ne întoarcem cu 3 puncte acasă. Cred eu că avem relații foarte bune de joc, ne-am acomodat, avem un antrenor bun care știe să ne așeze în teren. știe să ne joace. Luăm fiecare meci în parte, sperăm să marcăm mereu. Atacă bine spațiile Koljic, este un atacant foarte bun. Și cu Băluță am avut 7 goluri la începutul campionatului, joc bine și cu Koljic,  titlul de golgheter e în joc și sper să realizez acest lucru. Luăm fiecare meci în parte și abia apoi ne gândim la titlu”, a spus și Mitriță