Olteni victorioşi: CS U 6-1, FC U 2-1, după prelungiri! Posibil meci direct în faza V! Vezi celelalte rezultate!

Cele două echipe din Craiova s-ar putea întîlni în faza următoare, a V-a, a Cupei României, ce se va disputa pe 10 septembrie! Meciurile vor fi stabilite de FRF, în baza criteriului geografic,...
28.08.2013 | 11:10
Olteni victoriosi CS U 61 FC U 21 dupa prelungiri Posibil meci direct in faza V Vezi celelalte rezultate

Cele două echipe din Craiova s-ar putea întîlni în faza următoare, a V-a, a Cupei României, ce se va disputa pe 10 septembrie! Meciurile vor fi stabilite de FRF, în baza criteriului geografic, iar şansele sînt foarte mari ca FC U Craiova şi CS U Craiova să se întîlnească şi în Cupă, cu 4 zile înainte de a juca una împotriva celeilalte şi în campionatul Ligii 2! Asta deoarece singura echipă apropiată oraşului Craiova ce va juca în faza următoare este CSM Rm Vîlcea!

Iată şi celelalte rezultate din faza a IV-a a Cupei României, echipele subliniate calificîndu-se în faza a V-a, la care vor mai participa, pe lîngă formaţiile calificate din faza a IV-a, echipele din B care nu au jucat în această fază şi fostele divizionare A Rapid Bucureşti, CSMS Iaşi şi Gloria Bistriţa!

UPDATE

FINAL de meci: FC U învinge greu, după prelungiri, cu 2-1, toate golurile fiind marcate după minutul 90!

Min: 112: Noul intrat Frăsineanu readuce Ştiinţa în avantaj, din penalty, după un fault la Săceanu, ce a dus şi la eliminarea unui fundaş al gazdelor: 1-2!

A început a doua repriză de prelungiri! Napoli face două schimbări în echipă: Frăsineanu şi Rioşanu în locul lui Mîrzeanu şi Cruceru

Prima repriză de prelungiri s-a încheiat, 1-1!

Min 98 Dulcea egalează pentru Argeş după o bălbăială în apărarea lui Napoli: 1-1!

Min 96 Vasile Gheorghe a deschis scorul pentru olteni: 0-1, după o fază ca la biliard în care Stoianof şi Cruceru au tras la poartă în aceeaşi fază, din 6 metri!

Final de meci! Ştiinţa intră în prelungiri, după 90 de minute de joc sterp cu divizionara C SCM Argeş! Se vor juca 2 reprize de cîte 15 minute, după care, dacă egalitatea persistă, se vor executa lovituri de departajare! Napoli nu a făcut nicio schimbare în 90 de minute!

Mîrzeanu ratează cea mai mare ocazie a Universităţii, reluînd în bară, în minutul 60!

Ocazie imensă a gazdelor, în minutul 47, care au ratat din 10 metri deschiderea scorului, după o bîlbîială a apărării oltenilor!

Ştiinţa a făcut o primă repriză ştearsă! Repriza a doua a început fără nicio schimbare în echipa lui Nicolo Napoli!

UPDATE

FC U Craiova, echipa patronată de Adrian Mititelu, joacă de la orele 20:00, la Piteşti, în nocturna cu SCM Argeş. În tribune sînt peste 1000 de spectatori. Circa 500 sînt membri ai galeriei “Ştiinţei” şi îl înjură pe Adrian Mititelu, dar nu au uitat-o nici pe primăriţa Olguţa Vasilescu!

FC U Craiova: Hotoboc- Mitic, Acka, Cosic, Buşu- Goge, Săceanu, Mîrzeanu, Cruceru- Vasile Gheorghe, Stoianof. Antrenor: Nicolo Napoli.

UPDATE

FINAL: Pandurii II- CS U Craiova 1-6! Marcatori: Dragu, Voinea, Pîrvu-2 şi Dragalina-2

La Pandurii II au jucat inclusiv Brata şi Dos Santos, de la echipa mare, jucători ce nu au prins lotul de Braga!

Pîrvu face şi el dubla. Dragalina reuşeşte o dublă. Voinea dublează avantajul Craiovei lui Olguţa. Atacantul Dragu marchează după o cursă solitară, în care a lăsat pe drum mai mulţi adversari, marcând cu un şut la colţul lung. CS U Craiova e cu un pas în faza a V-a a Cupei României.

CS U Craiova, echipa sprijinită de Olguţa Vasilescu joacă în aceste momente la Tîrgu-Jiu contra echipei secunde a Pandurilor în faza a IV-a din Cupa României. La meci asistă aproximativ 1.000 de spectatori, dintre care 100 sosiţi de la Craiova, iar jocul celor două echipe este influenţat de ploaie.

CS U Craiova: Brac-Pătraşcu, Cîrjă, Ljubinkovic, Stancu-Ionescu, Dragalina, Precup, Sin-Dragu, Voinea. Antrenor: Eric Lincar

Cele două echipe din Bănie, CS U Craiova şi FC U Craiova, debutează, marţi, în faza a IV-a a Cupei României! Acestea sînt primele meciuri oficiale după o pauză de doi ani şi patru luni pe care le dispută o echipă din Bănie, de eşalon superior!

Astfel, de la ora 17:30, CS U Craiova va juca la Tîrgu Jiu, cu echipa a doua a celor de la Pandurii, în timp ce FC U Craiova va evolua, începînd cu ora 20:00, în nocturnă, la Piteşti, cu SCM Argeş, Adrian Mititelu legitimînd jucătorii abia azi.

FANATIK vă va ţine la curent cu informaţii de ultimă oră şi evoluţia celor două echipe la debutul lor oficial, în timp real, începînd cu ora 17:00!

Celelalte jocuri ale fazei a IV-a a Cupei României, ce se vor disputa de la ora 17:30, sînt următoarele:

FCM Dorohoi (BT) – ACS Rapid CFR Suceava (SV)
AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Minerul Motru 2008 (GJ)