Nicio categorie

VIDEO / Bayern face ”ravagii” în Manchester, ŢSKA cîştigă cu emoţii

UPDATE / Manchester s-a dovedit a fi un oraş al golurilor. Bayern a cîştigat în deplasarea de la City cu scorul de 3-1. Bavarezii au deschis scorul în minutul 7 prin Ribery, după un assis al lui...
Autor: Claudiu Melinte | 02.10.2013 | 00:02

UPDATE / Manchester s-a dovedit a fi un oraş al golurilor. Bayern a cîştigat în deplasarea de la City cu scorul de 3-1. Bavarezii au deschis scorul în minutul 7 prin Ribery, după un assis al lui Rafinha. După pauză golurile au continuat să ”curgă” la Manchester. Muller (56) şi Robben (59) au dus scorul la 3-0! Negredo a intrat în cea de-a doua repriză şi a marcat golul de onoare al ”cetăţenilor”.  În minutul 86, Boateng a luat roşu, însă acest lucru nu le-a creat nici un avantaj englezilor. În celălalt meci al grupei, ŢSKA Moscova s-a impus cu 3-2 pe teren propriu contra lui Plzen, după ce a fost condusă cu 1-0 încă din minutul 4.

Man. City – Bayern Munchen 1-3 / VEZI VIDEO
ŢSKA Moscova – Plzen 3-2 / VEZI VIDEO

Derby-ul grupei D al Ligii Campionilor dintre Manchester City şi Bayern Munchen anunţă spectacol şi goluri. Ambele echipe au în „sînge” jocul ofensiv. Acest lucru s-a văzut la prima etapă a grupelor. Englezii au cîştigat cu 3-0 la Plzen, în timp ce bavarezii au realizat acelaşi scor acasă contra lui ŢSKA Moscova. Şi precedentele directe au de-a face cu forţa ofensivă a celor două echipe. De fiecare dată s-au marcat minim două goluri! Mai mult de atît, „cetăţenii” au cel mai bun atac din Premier League. Aşadar, cea mai bună opţiune la acest meci este o miză pe numărul de goluri marcate. „Marchează ambele” sau „over 2,5 goluri” sînt cele mai indicate pariuri.

Man. City (4-4-2): Hart – Zabaleta, Nastasic, Kompany, Kolarov – Navas, Toure, Fernandinho, Nasri – Aguero, Dzeko. Antrenor: Manuel Pellegrini.
Absenţi: Schweinsteiger (incert)
Bayern (4-1-4-1): Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Alaba – Lahm – Robben, Muller, Kroos, Ribery – Mandzukic. Antrenor: Pep Guardiola.
Absenţi:

Sport-fotbal-Liga mistrů-1. kolo-Plzeň-Manchester City-24

ŢSKA Moscova – Plzen, ora 19:00, DIGI  2

Primul meci al zilei din Liga Campionilor prezintă două echipe care nu au marcat nici un gol în prima etapă a grupelor. Întrebarea pariorilor este dacă ŢSKA şi Plzen vor sparge gheaţa diseară. Cotele pe goluri sînt atractive şi ar trebui să le încercăm. Principala motivare care ne-ar putea convinge să mizăm pe goluri ar putea fi ”foamea” lui ŢSKA Moscova. Echipa pregătită de Leonid Sluţki traversează o perioadă dificilă, fără goluri marcate şi cu insuccese pe linie.

ŢSKA: Akinfeev – Nababkin, V. Berezuţki, Ignaşevic, Şenikov – Milanov, Wernbloom – Zuber, Honda, Vitinho – Musa. Antrenor: Leonid Sluţki
Absenţi: Elm, Dzagoev, Doumbia, Cauna (toţi accidentaţi)
Plzen: Kozacik – Rajtoral, Hejda, Prochazka, Bolek – Horava, Horvath – Petrzela, Kolar, Kovanik – Bakos. Antrenor: Pavel Vrba.
Absenţi: Limbersky, Cisovski (accidentaţi)

• Nr. 843. 32 pagini + Insert special. Doar 10 lei!