VIDEO. Tripleta ofensivă Grozav, Tănase, Torje, dezmembrată de Osmanlîi! Ultimul a ratat un penalty

Gabriel Torje, cristi tănase, video, paul papp, OSMANLISPOR-KARABUKSPOR

Karabukspor, echipa la care au evoluat din primul minut românii Gheorghe Grozav, Cristi Tănase, Gabriel Torje şi Valerică Găman, a pierdut cu 3-0 partida cu Osmanlispor. Echipa Raul Rusescu, neinclus în lot, a reuşit a doua victorie din acest sezon, însă se află în continuare pe ultimul loc în clasamentul din Turcia. VEZI IMAGINILE VIDEO MAI JOS.

Gazdele au deschis scorul în debutul reprizei secunde prin Tiago Pinto în minutul 62, în timp ce Serdan Gurler a reuşit să puncteze în minutele 74 şi 85. Gabriel Torje a avut şansa să înscrie golul de onoare în ultimul minut de joc, dar şutul său trimis din lovitură de la 11 metri a fost blocat de Zydrunas Karcemarskas, portarul gazdelor reuşind să oprească mingea venită pe centrul porţii. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Osmanlispor - Karabukspor 3-0. Paul Papp a lipsit din tabăra oaspeţilor

Paul Papp, al cincelea român din lotul lui Karabukspor a lipsit la partida cu Osmanlispor din cauza unor probleme medicale. Echipa internaţionalilor români se află pe locul 16 în clasament cu doar opt puncte adunate în nouă etape din Turcia, fiind la egalitate de puncte cu alte trei echipe aflate în subsolul întrecerii.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA H pentru a vedea toate rezultatele meciurilor de azi din Liga Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Gabriel Torje este golgheterul celor de la Karabukspor, cu trei reuşite, la fel ca şi Mustafa Yatabare. Fostul dinamovist a oferit şi două pase decisive în această stagiune, în timp ce Gheorghe Grozav, venit în această vară, a reuşit şi el două goluri .