Video. Bayern Munchen o spulberă pe Paderborn în Cupa Germaniei

Tibi Demeter
in Cele mai citite
06/02/2018, 21:50

Bayern Munchen s-a calificat în semifinalele Cupei Germaniei, după ce a învins cu 6-0 formaţia din liga a treia, Paderborn.  Pentru formaţia antrenată de Jupp Heynckes  au punctat: Kingsley Coman (19), Robert Lewandowski (25), Kimmich (42), Tolisso (55), Robben (86, 89). VEZI AICI GOLURILE

Paderborn, echipă care le-a eliminat pe St. Pauli, Bochum şi Ingolstadt, toate trei din liga secundă, a deschis scorul în minutul opt prin Lukas Boeder, însă golul fundaşului dreapta a fost anulat pe motiv de offside, la o fază în care arbitrul nu a consultat arbitrajul video, folosită în premieră în Cupa Germaniei.

Paderborn-Bayern Munchen 0-6. Campioana este prima echipă calificată în semifinale

Formţia bavareză a reuşit al patrula succes consecutiv în faţa celor de la Paderborn şi a ajuns la un golaveraj de 21-1 în disputele directe cu micuţa echipă. Victoria lui Bayern Munchen a adus a 9-a calificare consecutivă în semifinalele Cupei Germaniei pentru trupa de pe Allianz Arena.

Bayern Munchen îşi va afla adversara din penultimul act după încheierea ultimelor trei sferturi de finală: Frankfurt – Mainz, Leverkusen – Bremen, Schalke – Wolfsburg. Trupa bavareză a câştigat de 18 ori în istorie Cupa Germaniei, ultima dată 2016.

Ştirea MOMENTULUI

FCSB, criză de atacanți! Au terminat meciul împotriva Astrei cu Bogdan Planic vârf

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.