VIDEO. Panti a comis-o la debutul în Primera! Andone, meci de uitat

Costel Pantilimon a avut un debut nefericit la Deportivo. Românul a fost titularizat în confruntarea cu Betis Sevilla la două săptămâni de la transferul de la Watford. Panti a gafat la primul...
Autor: Marian Popovici | 17.09.2017 | 00:00

Costel Pantilimon a avut un debut nefericit la Deportivo. Românul a fost titularizat în confruntarea cu Betis Sevilla la două săptămâni de la transferul de la Watford. Panti a gafat la primul gol, marcat de Joaquin, în minutul 14. Portarul a respins în faţă o lovitură de cap, iar mijlocaşul lui Betis a înscris uşor.

Betis a câştigat cu 2-1 meciul împotriva lui Deportivo. După golul lui Joaquin, Depor a pus stăpânire pe joc şi a egalat prin Cartabia, în minutul 23. Golul victoriei lui Betis a fost marcat de acelaşi Joaquin, în minutul 76.Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Pantilimon şi Andone, meci de uitat

Florin Andone a fost titular şi a jucat 77 de minute în meciul cu Betis fără să reuşească ceva notabil. Românul are un singur gol în actuala stagiune, marcat etapa trecută, în înfrângerea 2-4, de săptămâna trecută, împotriva lui Real Sociedad. Nici înlocuitorul lui Andone, Lucas Perez, împrumutat de la Arsenal, nu a reuşit nimic notabil şi meciul s-a încheiat 1-2.

Costel Pantilimon a fost titularizat după prestaţia slabă a portarului de rezervă de la SuperDepor, Tyton, din meciul cu Sociedad, în care a încasat patru goluri. Rămâne de văzut dacă Panti va rămâne între buturile formaţiei şi etapa viitoare după gafa de la debut. Deportivo l-a împrumutat pe Pantilimon de la Watford pentru sezonul actual, urmând ca de anul viitor, Panti să se întorcă la Watford.

VEZI VIDEO REZUMAT BETIS-DEPORTIVO 2-1