Carousel hot news

În sfîrşit, a marcat şi senegalezul Pape Ndaw!

Dinamo a profitat de pauza competiţională şi a trimis mai mulţi fotbalişti la echipa secundă, care a jucat astăzi primul meci în Liga a 3-a, cu CS Vişina Nouă, partidă cîştigată de...
Autor: Vasile Pârvan | 30.08.2013 | 23:15

Dinamo a profitat de pauza competiţională şi a trimis mai mulţi fotbalişti la echipa secundă, care a jucat astăzi primul meci în Liga a 3-a, cu CS Vişina Nouă, partidă cîştigată de “cîinii mici” cu scorul de 4-3. Atît de criticatul atacant senegalez Pape Ndaw, care n-a tras nici un şut la poartă cît timp a jucat la echipa mare, a izbutit, în sfîrşit să dea un gol într-o partidă în care au mai punctat şi Valentin Balint, un alt atacant care a fost folosit de Gigi Mulţescu şi la prima echipă, dar şi Darius Buia (“dublă”), fiul fostului “cîine” Romulus Buia.