Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Parcursul lui Dinamo în SuperLiga l-a șocat pe Cosmin Bărcăuan: „Play-off-ul se va decide în ultima etapă”

Cosmin Bărcăuan este la curent cu ce se întâmplă în fotbalul românesc. Ce a spus fostul mare dinamovist despre echipa condusă de Zeljko Kopic.
15.02.2025 | 14:00
Parcursul lui Dinamo in SuperLiga la socat pe Cosmin Barcauan Playofful se va decide in ultima etapa
Ce a spus Cosmin Bărcăuan despre parcursul lui Dinamo în acest sezon de SuperLiga. Sursa Foto: Colaj Fanatik.
ADVERTISEMENT

Dinamo este surpriza acestui campionat, luptând cu șanse mari la accederea în play-off. Cosmin Bărcăuan a comentat situația echipei din Ștefan cel Mare și a dat verdictul.

Cum vede Cosmin Bărcăuan situația de la Dinamo în acest sezon

După o serie foarte bună de rezultate în ultima vreme, Zeljko Kopic este pregătit să dea piept în următoarele etape cu Farul lui Gică Hagi și FCSB-ul lui Elias Charalambous.

ADVERTISEMENT

În direct la FANATIK SUPERLIGA, Cosmin Bărcăuan a avut o intervenție în care a lăudat evoluția lui Dinamo față de sezonul precedent. Fostul dinamovist consideră că play-off-ul din acest sezon va fi extrem de disputat, până în ultima etapă.

„Așa cum am mai spus… anul trecut unde era Dinamo? Anul acesta se luptă la titlu, o surpriză plăcută. Acolo este locul lui Dinamo! FCSB, CFR și U Cluj se bat la titlu.

ADVERTISEMENT

Diferența este foarte mică. Două meciuri, două victorii automat te-au plasat într-o poziție bună, 6 puncte. Așa și în partea cealaltă, două meciuri pierdute și s-a terminat.

Este primul an în care vom avea un play-off care se va decide în ultima etapă. Toate cele 6 echipe vor avea șanse la titlu!”, a spus Cosmin Bărcăuan la FANATIK SUPERLIGA.

ADVERTISEMENT

Munca lui Zeljko Kopic la Dinamo, apreciată din plin. Unde excelează antrenorul croat

Zeljko Kopic a salvat Dinamo de la retrogradare sezonul trecut, iar acum a transformat echipa bucureșteană într-o adevărată forță, care luptă pentru calificarea în play-off.

ADVERTISEMENT

Antrenorul croat a fost lăudat pentru schimbarea majoră pe care a făcut-o la formația din „Ștefan cel Mare”: „Jucătorii aleși și aduși de Dinamo nu sunt luați întâmplător.

Mi se par aduși fix pentru aceste calități mentale și emoționale pentru a face bine mediului pe care el l-a creat acolo”, a spus Andrei Vochin la FANATIK SUPERLIGA.

  • 5 este locul ocupat de Dinamo după 26 de etape, cu 45 de puncte
  • Dinamo – Farul se joacă sâmbătă, 15 februarie, de la 20:00

Parcursul lui Dinamo în SuperLiga l-a șocat pe Cosmin Bărcăuan