Un parior a mizat 35.000 de dolari pe meciul Simona Halep – Beatriz Haddad-Maia! Câţi bani a câştigat. Foto

Un parior a mizat 35.000 de dolari pe victoria Simonei Halep în meciul cu Beatriz Haddad-Maia, din turul 2 de la Australian Open 2022, iar la final a dat lovitura.
20.01.2022 | 15:45
Un parior a mizat 35000 de dolari pe meciul Simona Halep  Beatriz HaddadMaia Cati bani a castigat Foto
Simona Halep i-a adus 40.000 de dolari unui parior

Simona Halep a jucat perfect în turul 2, cu Beatriz Haddad-Maia, pe care a învins-o fără drept de apel, scor 6-2, 6-0. Un parior a riscat 35.000 de dolari şi a dat lovitura la finalul meciului care a durat 1 oră şi 8 minute.

Cât a câştigat pariorul care a mizat 35.000 de dolari pe meciul Simona Halep – Beatriz Haddad-Maia

Chiar dacă victoria Simonei Halep avea o cotă mică, fiind mare favorită în meciul cu Beatriz Haddad-Maia, un parior a riscat 35.363 de dolari pe calificarea româncei în turul 3 de la Australian Open 2022.

Biletul a fost postat pe pagina “Stake High Roller” de pe Twitter, unde sunt prezentate bilete cu mize mari. Cel care a mizat pe victoria Simonei Halep nu a avut prea mari emoţii, mai ales după startul perfect din setul 1, când jucătoarea de 30 de ani a reuşit un break rapid şi s-a distanţat la 3-0.

Cu o cotă de 1,14 pentru victoria Simonei Halep, pariorul a încasat 40.314 de dolari, astfel că a realizat un profit de 4.951 de pe urma succesului clar al fostului număr 1 WTA.

bilet pariuri
Biletul jucat de un parior la meciul dintre Simona Halep şi Beatriz Haddad-Maia

Simona Halep, start perfect de 2022: a ajuns la 7 victorii consecutive

Simona Halep are parte de un start de sezon de vis şi a ajuns la 7 victorii consecutive în 2022. Înainte de Australian Open, românca s-a impus la turneul WTA Melbourne Summer Set 1, unde a cedat un singur set în cele 5 meciuri jucate.

La turneul de la Melbourne, Simona Halep le-a învins pe Destanee Aiava, Elena-Gabriela Ruse, Viktorija Golubic, Zheng Qinwen şi Veronika Kudermetova. Astfel, fostul număr 1 mondial a câştigat primul trofeu al anului şi a venit la Australian Open 2022 cu un moral perfect.

Simona Halep a continuat forma bună şi la Australian Open, unde a câştigat meciurile cu Magdalena Frech şi Beatriz Haddad-Maia, iar partida din turul 3 se anunţă drept una uşoară.

În turul 3, Simona Halep se va duela Danka Kovinic, meci care va avea loc sâmbătă. Organizatorii turneului vor anunţa vineri ora de start a partidei care va decide calificarea în optimile de finală.

Simona Halep intră şi la dublu. Primul meci e vineri

Simona Halep nu are pauză după cele două victorii de pe tabloul de simplu. Vineri, nu înainte de ora 6:00 dimineaţa, românca va intra la dublu, alături de Elena-Gabreila Ruse. Cele două se vor duela cu perechea Jaqueline Cristian/Andrea Petkovic.

Pentru calificarea în turul 3 de la Australian Open 2022, Simona Halep şi-a asigurat un cec în valoare de 159.202 de dolari (221.000 de dolari australieni), dar şi 130 de puncte WTA.

La dublu, Simona Halep şi Elena-Gabriela Ruse vor împărţi un premiu de 21.647 de dolari (30.050 de dolari australieni). Dacă vor obţine calificarea în turul 2, cele două vor primi 32.489 de dolari (45.100 de dolari australieni).