Nicio categorie

Păstrează Steaua scenariul? Dacă da, banii vin cu ”carul”!

Steaua şi-a făcut un obicei să cîştige meciurile din ultima perioadă încă din prima repriză. Aşa s-a întîmplat în Supercupa României cu Petrolul, dar şi în partida cu Vardar din Liga...
Autor: Claudiu Melinte | 20.07.2013 | 12:42

Steaua şi-a făcut un obicei să cîştige meciurile din ultima perioadă încă din prima repriză. Aşa s-a întîmplat în Supercupa României cu Petrolul, dar şi în partida cu Vardar din Liga Campionilor. Cele două meciuri au avut cîteva similitudini care ne-ar putea ajuta să speculăm la pariuri. După cele două partide, Steaua nu a încasat nici un gol, a marcat repede şi, cel mai important, a încheiat socotelile din prima repriză. Scorurile celor două meciuri (3-0) au fost stabilite încă de la pauză.

Putem să forţăm o noua victorie a Stelei în acelaşi scenariu. Cheahlăul este o echipă slabă, care a fost obişnuită de-a lungul timpului să încaseze multe goluri de la Steaua. Aşadar, putem încerca un scor corect la pauză!

10,50 este cota pentru 3-0, scor corect la pauză.