Life

Paula Herlo, amenințată?! Cât de mult și-au pus amprenta anchetele de la ”România, te iubesc!” asupra vieții sale

A fost sau nu Paula Herlo amenințată de-a lungul carierei?! Ce a declarat jurnalista despre munca și despre anchetele sale.
20.04.2025 | 18:40
Paula Herlo amenintata Cat de mult siau pus amprenta anchetele de la Romania te iubesc asupra vietii sale
S-a simțit sau nu Paula Herlo, vreodată, amenințată. Sursa foto: Facebook
ADVERTISEMENT

Paula Herlo este un nume cunoscut în lumea televiziunii. Jurnalista se implică în multe campanii sociale, dar și în anchetele de la ”România, te iubesc!”. Chiar dacă îi place nespus ceea ce face, uneori, o astfel de profesie are dezavantajele sale.

Paula Herlo este colegă cu soțul ei la PRO TV

Paula Herlo este una dintre cele mai cunoscute jurnaliste de la PRO TV. De ani de zile, aceasta realizează unele dintre cele mai documentate anchete, care sunt difuzate la ”România, te iubesc!”. Chiar dacă munca nu este deloc una ușoară, Paula este satisfăcută de tot ceea ce face.

ADVERTISEMENT

Destinul a făcut în așa fel încât Paula Herlo să fie colegă cu soțul ei, Cristian Leonte. Fiind ambii implicați în lumea televiziunii, le este mult mai ușor să își înțeleagă programul unul altuia. Fără doar și poate, asta îi ajută și pe plan personal.

Paula Herlo a declarat, în exclusivitate pentru cancan.ro, că încearcă să facă tot posibilul pentru a menține un echilibru în viața profesională și cea personală. Jurnalista își dorește ca Ania și Vladimiri, copiii ei, să fie mândri atât de ea, cât și de soțul ei.

ADVERTISEMENT

Paula Herlo: ”Nu am primit amenințări”

Pentru un jurnalist, cea mai mare recompensă este aprecierea publicului. Paula Herlo este bucuroasă ori de cât ori munca sa este recunoscută și premiată. Campaniile realizate de ea sunt numeroase, iar cu fiecare implicare finalizată cu succes, simte că a mai pus o cărămidă la o Românie mai bună.

Anchetele Paulei Herlo și ale echipei ”România, te iubesc!” au scos la suprafață adevăruri care i-au deranjat pe mulți. Prin prisma acestei profesii, jurnalista poate spune că și-a făcut ”dușmani”, dar niciodată nu a simțit că este în pericol.

ADVERTISEMENT

Tot pentru sursa menționată, Paula Herlo a declarat că nu a primit niciodată amenințări directe. Nu a simțit că îi este pusă în pericol integritatea fizică, deși avertismente au mai fost ”aruncate” la adresa ei și a echipei sale.

ADVERTISEMENT

”Eu personal nu am primit amenințări directe. Nu m-am simțit în pericol până acum direct, dar cu siguranță e acest tip de avertisment pe care îl primești, că o să vedeți ce o să se întâmple, că ne vedem în instanță. Dar nu m-am simțit vreodată. Adică n-am simțit vreo amenințare la integritatea mea fizică.”, a spus Paula Herlo, pentru cancan.ro.

Tags: