Peluza Roș-Albastră, critici dure după derby-ul Dinamo – FCSB 2-1: ”Avem 2-3 ‘staruri’ care fac figurație pe teren”

18.02.2020 | 13:52
Peluza RosAlbastra critici dure dupa derbyul Dinamo  FCSB 21 Avem 23 staruri care fac figuratie pe teren

Suporterii de la Peluza Roș-Albastră i-au criticat dur pe jucătorii lui Gigi Becali după derby-ul Dinamo – FCSB 2-1, din etapa a 25-a a campionatului intern.

• (P) Cota BETANO pentru FCSB – Chindia Târgoviște: 4.65 este cota pentru ”1 și peste 4,5 goluri”. Vezi aici toate cotele!

Peluza Roș-Albastră, critici dure după derby-ul Dinamo – FCSB 2-1: ”Pauza competițională ne-a dereglat de tot”

”Nici câinii nu credeau că pot să ne învingă în acest meci. Un nou meci, o nouă dezamăgire în joc, la fel cum au fost și celelalte meciuri din acest an. Avem 2-3 ‘staruri’ care fac figurație pe teren, cel puțin anul ăsta”, au fost criticile lansate de Peluza Roș-Albastră după Dinamo – FCSB 2-1.

”Se vede că pauza competițională ne-a dereglat de tot. Din cel mai ușor program posibil în aceste cinci meciuri (având și restanța cu Voluntari) am reușit să luăm doar 4 puncte. Să zicem că batem Chindia, vom face 7 dar tot e foarte puțin…”, se mai arată în mesajul fanilor.

#rusinedinamo – STEAUA: 2-1.Nici cainii nu credeau ca ne pot invinge in acest meci!Un nou meci, o noua dezamagire…

Posted by Peluza ros-Albastra Oficial on Monday, February 17, 2020

”Doar cu 2-3 jucători care pun suflet nu avem vreo șansă la titlu”

”Delăsarea, nepăsarea, individualismul unora dintre jucători sunt doar câteva dintre motivele acestor jocuri catastrofale. Dureros nu este că pierzi, se întâmplă, dureros este că nu se vede determinare, ambiție, pasiune din partea voastră…”, au mai notat fanii FCSB-ului.

”Doar cu 2-3 jucători care chiar pun suflet (Planic, Crețu etc) nu avem vreo șansă la titlu. Nimic nu e pierdut, dar fără determinare este pierdut totul. Pe Pintilii îl ‘sfătuim’ să se lase de fotbal când, cu el pe teren, echipa avea agresivitate, determinare”, se mai scrie în protest.

”Cu Academica Clinceni nu am fost în stare să marcăm un gol”

”Cu CFR Cluj am avut zero șuturi pe poartă, cu Voluntari am avut 3 șuturi pe poartă și toate în prima repriză, deși repriza a 2-a am avut superioritate numerică, cu Academica Clinceni nu am fost în stare să marcăm un gol, dar Gaz Metan Mediaș le-a dat 3 goluri…”, notează suporterii.

”Și să ținem cont de un aspect foarte important, despre care nimeni nu vorbește și poate mulți nu știu asta, ăsta este ultimul an în care mai putem să speram la grupele de Champions League, ultimul!!”, au mai scris fanii din Peluza Roș-Albastră.

”Ar fi a 8-a minune să luăm titlul”

”Dacă vom câștiga titlul (ar fi chiar a 8-a minune a lumii să îl câștigăm), am avea șansa să jucăm poate pentru ultima oară în grupele UCL. De la anul va fi greu să ne calificăm și în grupele Europa League, și aici nu e vorba doar de STEAUA”, continuă mesajul.

”Haideți să ‘turăm motoarele’ și să dăm drumul la treabă cât mai avem șanse. Mai avem și cupa în care putem să ne punem baza și să ne luăm revanșa față de câini”, se încheie protestul fanilor de la Peluza Roș-Albastră.

Dinamo a învins FCSB, scor 2-1, în derby-ul etapei a 25-a din campionatul intern. La două zile după meci, directorul sportiv al ”roș-albaștrilor”, Mihai Stoica, a avut un mesaj acid și a menționat că aceasta este cea mai mare rușine din cariera sa.