Poza zilei la CM2018 / Albacher

Pentru Salah, Mondialul s-a terminat înainte de a începe!

Autor: Razvan Nicolae | 19.06.2018 | 23:39
Mondialul este ca şi terminat pentru Mohamed Salah

Mohamed Salah a bifat 90 de minute în meciul Rusia – Egipt 3-1 din etapa a doua a Grupei A de la Campionatul Mondial 2018. Egipteanul a ratat primul meci de la turneul final din Rusia, înfrângerea cu Uruguay, scor 0-1, şi spera să se revanşeze în faţa ţării gazde. VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO.

La finalul meciului de la Sankt Petersburg, Mohamed Salah şi-a acoperit faţa cu palmele şi, cel mai probabil, a vărsat câteva lacrimi. Egiptul mai are şanse minime să se califice în optimile de finală ale turneului final din Rusia, africanii având nevoie, în primă fază, ca Arabia Saudită să învingă Uruguayul.

Starul lui Liverpool s-a zbătut în atacul Egiptului, însă nu a reuşit să pună mari probleme defensivei ruşilor. Cu toate acestea, Mohamed Salah a reuşit să marcheze, în minutul 73, după o lovitură de la 11 metri, dar finalul l-a găsit în lacrimi.