“Lupii” SE CALIFICĂ şi se pregătesc de turul 3!

Final de meci! Petrolul se impune cu 3-1 în faţa lui Flamurtari şi se califică fără emoţii în turul următor unde va da peste un adversar mult mai puternic, Viktoria Plzen. La general,...
24.07.2014 | 20:40
Lupii SE CALIFICA si se pregatesc de turul 3

Final de meci! Petrolul se impune cu 3-1 în faţa lui Flamurtari şi se califică fără emoţii în turul următor unde va da peste un adversar mult mai puternic, Viktoria Plzen. La general, Petrolul – Flamurtari a fost 5-1

Min. 90: S-au arătat 5 minute de prelungire

Min. 90: GOOOOL PETROLUL! Priso majorează diferenţa în urma unei combinaţii superbe cu Mutu

Min. 83: GOOOOOOOL PETROLUL! De Lucas marchează după o intercepţie la limita careului şi Petrolul se îndreaptă spre un nou succes în Europa

Min 81: Adi Mutu s-a demarcat bine, iar şutul său din colţul careului este respins greu de portar

Min. 79: Din nou ocazie pentru Flamurtari: Lika trage puţin pe lîngă poartă

Min. 75: Schimbare la Petrolul: intră Beţa în locul lui Alves

Min. 74: Musaka are o şansă importantă însă, respinge Pecanha

Min. 72: Schimbare la Petrolul: iese Tamuz şi intră Albin. Mutu joacă vîrf împins

Min. 70: Ritm extrem de lent al meciului. “Lupii” abia aşteaptă finalul

Min. 68: Schimbare la Flamurtari: a ieşit Shehai, a intrat Licaj

Min. 65: Repriza secundă este săracă în ocazii. Tamuz a avut singura şansă

Min. 63: Schimare şi la albanezi:  Intră Gerco, iese Telushi

Min. 58: Schimbare la Petrolul: Iese Nepumucheno şi intră Priso

Min. 52: Tamuz are prima ocazie a reprizei secunde! Atacantul Petrolului trimite însă pe lîngă poartă din alunecare

Min.51: Meci liniştit în repriza secundă. Petrolul controlează meciul, dar nu forţează

Min. 48: Albanezii sînt mai prezenţi în atac, însă fundaşii Petrolului resping uşor!

Start în repriza secundă!

Min. 45: PAUZĂ! 1-1 după primele 45 de minute şi Petrolul este foarte aproape de calificare

Min. 44: Alcenat respinge providenţial cu capul din careu, după o centrare foarte bună a lui Telushi

Min. 40: GOOOOOL PETROLUL! Teixeira înscrie cu un şut plasat din marginea careului. “Lupii” îşi fac meciul uşor.

Min. 37: GOL FLAMURTARI! Lena deschide scorul cu o lovitură de cap din centru careului şi Petrolul are acum probleme!

Min. 34: Meciul s-a mai liniştit după începutul tare de meci!

Min. 30: Şutul lui Telushi de la 35 de metri trece puţin peste poarta lui Pecanha

Min. 26: Ocazie mare Flamurtari! Pecanha apără un şut tare din interiorul careului tras de Shehai

Min. 21: Fanchone are o nouă ocazie uriaşă. Fundaşul stînga trage în portar din centru careului

Min. 20: Încă o ocazie uriaşă pentru Petrolul. Nepomuceno trage, dar mingea trece puţin pe lîngă poartă

Min. 15: Acţiune superbă a lui Teixeira care trece de doi adversari şi este oprit de portar prin fault, dar arbitrul nu acordă nimic. Pe reluări se vede clar că Teixeira a fost faultat de portar

Min. 14: Portarul lui Flamurtari se loveşte de Tamuz în careu şi se resimte!

Min. 11: Adi Mutu iese la rampă, lovitura de cap a “Briliantului” trece puţin lîngă

Min. 7: Pecanha gafează, dar are noroc. Şutul albanezului trece peste poartă, după ce portarul Petrolului nu a reuşit să degajeze

Min. 3: Toto Tamuz are prima şansă, dar dă pe lîngă minge din careu!

Start în Flamurtari – Petrolul!

E vreme frumoasă în Albania, terenul e bun. Condiţii excelente pentru fotbal

MECIUL POATE FI URMĂRIT ÎN FORMAT LIVETEXT PE FANATIK.RO

Răzvan Lucescu şi Adrian Mutu par să aibă o misiune uşoară în returul cu Flamurtari. Petrolul a cîştigat manşa tur a “dublei” cu formaţia albaneză, scor 2-0.

Echipele de start:

Flamurtari: I. Lika – Arberi, Kuqi, Douglas, Mici – Muzaka, Telushi, Lena, G. Lika – Zeqiri, Shehaj

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Hoban, Fanchone – Gerson, De Lucas – Teixeira, Ad. Mutu, Nepomuceno – Tamuz