Video

VIDEO / Piţi, SALVAT de Szukala! Ca la Steaua: pasă Luci, gol Lukasz

FINAL DE MECI! Al Ittihad cîştigă meciul cu Najran, Szukala reuşind să marcheze golul victoriei cu 10 minute înainte de final. Al Ittihad urcă pe locul 2 în clasament la 6 puncte de liderul Al...
06.03.2015 | 23:49
VIDEO  Piti SALVAT de Szukala Ca la Steaua pasa Luci gol Lukasz

FINAL DE MECI! Al Ittihad cîştigă meciul cu Najran, Szukala reuşind să marcheze golul victoriei cu 10 minute înainte de final. Al Ittihad urcă pe locul 2 în clasament la 6 puncte de liderul Al Nasr.

Min. 82: GOOOOOOOL  Al Ittihad! Szukala marchează cu capul după o centrare din corner a lui Sănmărtean

Loading the player…

PAUZĂ! Al Ittihad şi Najran sînt la egalitate 1-1 la pauză după ce oaspeţii au condus

Min. 44: GOOOOOL Al Ittihad. Portarul oaspeţilor îşi bagă mingea în poartă după o centrare înşelătoare a lui Asiri

Min. 16: GOOOOOL Najran! Al-Laham deschide scorul din penalty

START DE MECI!

UPDATE 19:15 / Al Ittihad joacă de la ora 19:30 cu Najran pe teren propriu. Sănmărtean şi Szukala sînt titulari în echipa lui Piţurcă. Golurile din acest meci pot fi urmărite pe FANATIK.RO. Echipa de start Al Ittihad:

al ittihad

VIDEO / STELIŞTII PLÎNG DEJA DUPĂ EL. CAMPIOANA A UITAT SĂ MARCHEZE, IAR KEŞERU A DAT UN SUPER GOL ÎN QATAR!

Victor Piţurcă a cîştigat ultimele 3 partide pe care le-a disputat cu gruparea sa Al Ittihad, iar şeicii s-au declarat impresionaţi de antrenorul român.

Conform presei din Arabia Saudită, şeicii i-au propus lui Piţurcă prelungirea contractului scadent în vara anului viitor. Jurnaliştii arabi notează că oficialii lui Al Ittihad vor să-l păstreze pe român pînă în vara anului 2019.

Victor Piţurcă are un salariu de 2,7 milioane de dolari pe sezon, din care îşi plăteşte şi staff-ul tehnic. Al Ittihad ocupă locul 3 în campionat, la 9 puncte în spatele liderului Al-Nasr.

Al Ittihad dispută vineri seară un meci pe teren propriu în campionat, contra celor de la Najran.