PLEACĂ de la Dinamo? Rotariu, MISTERIOS: “Asta SPER în 2017”

Alin Miu
in Stiri sportive
23/12/2016, 12:25
PLEACĂ de la Dinamo? Rotariu, MISTERIOS: “Asta SPER în 2017” GALERIE FOTO

UPDATE 23.12, ora 12:25. Conform gsp.ro, Dinamo Zagreb vrea să-l transfere pe Rotariu în pauza de iarnă, iar suma pe care croaţii ar fi dispuşi să o plătească se ridică la 2,5 milioane de euro.

Dorin Rotariu a intrat pe teren în minutul 70 al meciului câştigat de Dinamo cu 4-1 pe teren propriu împotriva celor de la Steaua, în prima manşa a semifinalelor Cupei Ligii. Acesta a marcat ultimul gol al meciului, în minutul 90+1.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Deşi a înscris, Rotariu nu a părut deloc fericit la interviul acordat la finalul meciului.

“A fost un meci greu pentru noi. Nu avem constanţă în rezultate. E bine că am marcat patru goluri, însă nu ne-am calificat, mai avem returul de jucat. Acum urmează o vacanţă liniştită.  E un sentiment plăcut să câştigi, important e să fim constanţi. Mă bucur foarte mult că am marcat” – a spus Rotariu.

Întrebat de reporterul Dolce Sport dacă va mai juca la Dinamo anul viitor, Rotariu a oferit un răspuns misterios: “Sper ca 2017 să fie mult mai bun”

“Ne bucurăm că am făcut un joc foarte bun şi am câştigat. Nea Ando a ştiut cum să facă tactica, iar pe teren am câştigat de-o manieră categorică. Avem jucători de viteză, tehnici, pe faza de atac, s-a văzut asta” – a spus Vali Lazăr.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!