Surpriză pentru Dică. Cine a revenit la antrenamente!

Daniel Vlad
in Stiri sportive
20/11/2017, 15:12

Nicolae Dică a primit o veste excelentă din partea staff-ului medical înainte ca roş-albaştrii să înceapă pregătirea pentru partida cu Viktoria Plzen.  FANATIK.RO a aflat că marele absent de la partida cu Poli Iaşi, din cauza unei accidentări, Denis Alibec îşi va relua antrenamentele alături de colegii săi după ce a suferit o contractură. În momentul în care exersa loviturile libere la una dintre ultimele şedinţe de pregătire pe care steliştii le făceau înainte de partida din Moldova internaţionalul a acuzat dureri.

Joi seară, de la ora 20:00, roş-albaştrii vor disputa în deplasare partida cu Viktoria Plzen, dar steliştii sunt deja calificaţi după ce în jocul trecut au remizat pe teren propriu cu Hapoel Beer Sheva, scor 1-1. În partida respectivă vicecampionii au avut foarte ocazii de gol, dar în cele din urmă meciul s-a încheiat la egalitate.

Plzen -FCSB e meciul în care Alibec marchează?

Denis Alibec o să fie trimis în luptă de către Nicolae Dică încă din primul minut, iar roş-albaştrii se aşteaptă ca acesta să şi marcheze în sfârşit după o foarte lungă perioadă.  Singurele două goluri înscrise în acest sezon de către fostul căpitan sunt reuşlte doar în cupele europene. Informaţia că Denis Alibec o să joace în partida cu Beer Sheva a fost confirmată şi de către Gigi Becali pentru FANATIK.RO.Da, este edevărat! Denis Alibec o să joace cu  Plzen“, a spus Becali.

Denis Alibec a fost covocat de către selecţionerul României,  Cosmin Contra şi la ultimele două partide amicale ale naţionalei noastre din acest an. Dar atacantul roş-albaştrilor nu a reuşit să marcheze în Gruia şi nici pe Naţional Arena chiar dacă “Guriţă” a apelat la serviciile sale şi l-a trimis pe teren 15 minute cu Turcia, respectiv 25 de minute împotriva Olandei.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!