Dan Petrescu se împiedică la Iaşi! Urmează finala de duminică, FCSB – CFR

22.04.2018 | 22:43
Dan Petrescu se impiedica la Iasi Urmeaza finala de duminica FCSB  CFR

Etapa din play-off se încheie prin duelul Poli Iaşi – CFR Cluj, programat la ora 20:45. Vezi fazele şi golurile meciului  aici.

UPDATE, ora 22:43 / Poli Iaşi – CFR Cluj 1-1 s-a jucat în etapa a şasea din play-off-ul Ligii 1 Betano. George Ţucudean a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 36, dar formaţia antrenată de Dan Petrescu s-a văzut egalată în minutul 66, când Andrei Cristea a înscris dintr-un penalty. În urma rezultatului din Copou, CFR Cluj rămâne pe locul doi, cu 40 de puncte, cu două mai puţin decât FCSB.

UPDATE, 19:50 Poli Iaşi a anunţat primul 11 din această seară: Rusu – Sin, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Cioinac, Qaka – Platini, Zaharia, Jo – Cristea.

Rezerve: Kelava, Jagodinskis, Ștefănescu, Kizito, Danale, Mihăescu și Pedro

De partea cealaltă, CFR Cluj începe cu: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Culio, Hoban, Bordeianu – Deac, Țucudean, Omrani

Rezerve: Vâtcă – Mureșan, Rus, Costache, Păun, Mailat, Ioniță

Poli Iasi – CFR Cluj LIVE STREAM Liga 1 play-off. Ovidiu Haţegan va oficia duelul din Moldova, urmând să fie asistat la cele două linii de Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe. Vezi toate detaliile complete ale meciurilor etapei și comentariul LIVE accesând aplicația de mai jos!

CFR, la trei puncte de FCSB

După ce echipa antrenată de Nicolae Dică s-a încurcat de Viitorul la Constanţa, ardelenii au şansa de a recupera distanţa de cele trei puncte care îi despart de primul loc al clasamentului. FCSB a remizat acasă la campioana României, 2-2, după ce au fost conduşi cu 2-0.

Echipele probabile Poli Iasi – CFR Cluj LIVE STREAM Liga 1 play-off:

Poli Iaşi (4-2-3-1): Rusu – Sin, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Qaka, Cioinac – Platini, Jo, Ştefănescu – A. Cristea
CFR Cluj (4-3-3): Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Culio, Hoban, Mailat – Deac, Ţucudean, Omrani