Poli Iași – FCSB 1-2! Trupa lui Nicolae Dică urcă pe locul 2 în clasament

Alexandru Năstase
in FCSB
25/11/2018, 21:20
Poli Iași – FCSB 1-2! Trupa lui Nicolae Dică urcă pe locul 2 în clasament GALERIE FOTO
Dragos Nedelcu si Andrei Cristea in meciul de fotbal dintre CSM Politehnica Iasi si FCSB, contand pentru Liga 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Emil Alexandrescu din Iasi, duminica 25 noiembrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Poli Iași – FCSB putea reprezenta cheia rundei cu numărul 16 în Liga 1 Betano. O victorie a roș albaștrilor și un eventual pas greșit al celor de la CFR Cluj putea să-i ducă pe elevii lui Nicolae Dică până pe prima poziție a clasamentului. Ardelenii s-au impus însă cu 1-0 la Chiajna și FCSB a fost obligată să învingă pentru a rămâne în apropierea liderului. S-a impus până la urmă cu scorul de 2-1.

UPDATE, ora 22:26. FCSB se impune la Iași cu scorul de 2-1. Trupa lui Nicolae Dică revine pe poziția a doua a clasamentului, la două puncte în spatele liderului, CFR Cluj

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Min. 91: Bălgrădean primește cartonașul galben

Min. 84: Ocazie uriașă de gol pentru Andrei Cristea. Atacantul gazdelor a trimis însă pe lângă poartă

Min. 82: A ieșit de pe teren Teixeira. Portughezul a fost înlocuit de Daniel Benzar

Min. 74: GOOOOOOOOL FCSB. Florin Tănase îl execută pe portarul ieșenilor cu sânge rece

Min. 74: Panțîru face fault în careu și arbitrul arată punctul cu var

Min. 68: A ieșit de pe teren Florinel Coman și a intrat Junior Morais

Min. 63: Florinel Coman execută o lovitură liberă din poziție excelentă, dar mingea lovește bara gazdelor

Min. 61: GOOOOOOOOL FCSB. Dennis Man a intrat în careul gazdelor, a culcat un fundaș și a trimis puternic în poarta ieșenilor VEZI GOLUL

Min. 52: GOOOOOOOOL POLI IAȘI. Flores a recuperat o minge la marginea careului, a mai făcut doi pași și a trimis la poartă. Bălgrădean a plonjat, dar nu a putut împiedica golul VEZI REUȘITA

Min. 46: A ieșit de pe teren Raul Rusescu. Nicolae Dică l-a înlocuit pe atacant cu Olimpiu Moruțan

PAUZĂ! După primele 45 de minute scorul este egal, 0-0, după un meci cu puține ocazii

Min. 43: Rusescu ratează o ocazie uriașă. Mingea trimisă din unghi trece puțin pe lângă poartă.

Min. 26: Același Dennis Man bate o lovitură liberă pentru FCSB, dar mingea s-a dus mult peste poarta lui Rusu

Min. 16: Portughezul Teixeira a fost sancționat pentru o intrare asupra lui Cristea. Mijlocașul a primit galben

Min. 5: Dennis Man ratează prima șansă a FCSB-ului în această confruntare

UPDATE, ora 20:30. START DE MECI

UPDATE, ora 19:00. Echipele de start pentru meciul de la Iași

Poli Iași (4-2-3-1): Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Bădic – Cioinac – Moussa, Luis Carlos, Flores, Panțîru – A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

FCSB (4-2-3-1): Bălgrădean – Roman, Bălaşa, Filip, Stan – Nedelcu, Teixeira – Man, Tănase, Coman – Rusescu. Antrenor: Nicolae Dică

Sunt câteva vești bune pentru oaspeți – e posibil ca Dică să aibă la dispoziție mai mulți jucători pe care nu s-a putut baza în ultima perioadă, însă planurile pot fi date peste cap de vremea și mai ales starea gazonului. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Poli Iași – FCSB Live Stream ONLINE pe Telekom Sport, Digi Sport și Look

Poli Iași a fost una dintre performerele rundei precedente. Moldovenii lui Flavius Stoican au luat toate punctele de la Giurgiu. Au învins fosta campoioană, Astra cu scorul de 2-1 și au produs o adevărată surpriză. De partea cealaltă, trupa lui Nicolae Dică a jucat pe Național Arena în compania eternei rivale, Dinamo. N-a fost cel mai spectaculos meci și la final tabela de marcaj a arătat un sec 1-1. Gnohere a ratat un penalty care putea să decidă încă întreaga soartă a partidei

Liga 1 Betano, LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

FCSB este pe locul 2 în clasamentul Ligii 1 Betano. Roș albaștrii au acumulat 28 de puncte, cu două mai puțin față de liderul CFR Cluj. Opt victorii, patru rezultate de egalitate și trei înfrângeri au în actuala ediție de campionat elevii lui Nicolae Dică. De partea cealaltă, Poli Iași a alternat rezultatele bune cu cele proaste și moldovenii sunt abia pe 11. Au 17 puncte scoase după cinci victorii și două remize. De opt ori au ieșit însă de pe teren învinși oamenii lui Stoican.

Poli Iași - FCSB, ora 20.30, live video în Liga 1 Betano! Raul Rusescu,Mihai Stoica si Filipe Teixeira la un ceai in pauza meciului amical de fotbal dintre FCSB si Progresul Spartac Bucuresti, desfasurat la Baza de antrenament FCSB din Berceni, sambata 17 noiembrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Raul Rusescu și Filipe Teixeira la un ceai în pauza meciului amical de fotbal dintre FCSB și Progresul Spartac

Meciul de la Iași se desfășoară duminică, fiind ultima partidă a acestei zile din runda a 16-a, în Liga 1 Betano. Partida Poli Iași – FCSB are loc pe data de 25 noiembrie, de la ora 20.30, şi va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!