Simona Halep

Polona Hercog – Simona Halep 1-6, 6-4, 3-6 în optimi WTA Eastbourne. VIDEO cu rezumatul și loviturile incredibile. Prima reacţie, câți bani a încasat+când joacă în sferturi cu Angelique Kerber! Simona e în semifinale şi la dublu!

26.06.2019 | 18:44
Polona Hercog  Simona Halep 16 64 36 in optimi WTA Eastbourne VIDEO cu rezumatul si loviturile incredibile Prima reactie cati bani a incasatcand joaca in sferturi cu Angelique Kerber Simona e in semifinale si la dublu

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Eastbourne după ce a câştigat în 3 seturi cu Polona Hercog. Pentru Simona Halep a urmat şi meciul 2 al zilei, de la dublu, cu Raluca Olaru.

• Când se joacă Simona Halep – Angelique Kerber în sferturi la WTA Eastbourne. S-a anunţat ORA DE START
  • Simona Halep a jucat şi meciul 2 al zilei la Eastbourne, alături de Raluca Olaru! Este în SEMIFINALE!
  • Simona Halep, după victoria cu Polona Hercog: „Nu știi la ce să te aștepți pe iarbă”. Video
  • Daniel Dobre, on court coaching pentru Simona Halep la Eastbourne: „Când o ai, o dai, când nu, o ții, boom, boom, boom!” Video
  • Simona Halep, lovituri magistrale în meciul cu Polona Hercog! Ropote de aplauze pe central. VIDEO
  • Simona Halep şi-a aflat adversara din sferturi de la WTA Eastbourne! A câştigat cu 6-0 meciul de azi
  • Câți bani încasează Simona Halep pentru calificarea în sferturi la WTA Eastbourne
  • Când se joacă Simona Halep – Angelique Kerber în sferturi la WTA Eastbourne

Polona Hercog – Simona Halep 1-6, 6-4, 3-6 în optimi din WTA Eastbourne se joaca azi, 26 iunie 2019. Vezi LIVE STREAM Online la TV pe Digisport şi FANATIK.RO. Regăsiți VIDEO mai jos, la finalul articolului.

Polona Hercog – Simona Halep 1-6, 6-4, 3-6 în optimi WTA Eastbourne. VIDEO Online pe Digisport si FANATIK.RO

Urmarește LIVE SCORE şi LIVE VIDEO meciul Polona Hercog – Simona Halep, din optimi WTA Eastbourne. Meciul are loc pe 26 iunie 2019. Toate informațiile despre Polona Hercog – Simona Halep sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre Polona Hercog – Simona Halep, cu ultimele rezultate din anii precedenţi. Toate datele despre banii câștigați din tenis, clasament WTA și ATP şi ultimele noutăţi despre și se regăsesc aici. Toate meciurile disputate astăzi, dar şi zilele trecute le găseşti aici, cu desfăşurarea lor punct cu punct, game cu game şi VIDEO cu rezumatele.

3-6 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Încă o minge câștigată de Polona Hercog.
  • 15-40 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 15-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-15 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 15-0 Polona Hercog își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Simona Halep a greșit prima servă.
  • Servește Simona Halep.
  • 18:38:53
    3-5 Game câștigat de Polona Hercog.
  • A-40 Punct cucerit de Polona Hercog. Minge de game.
  • 40-40 Încă o minge câștigată de Polona Hercog. Egalitate.
  • 30-40 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-40 Simona Halep câștigă punctul.
  • 15-30 Dublă greșeală Polona Hercog.
  • 15-15 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-0 Polona Hercog își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
  • Servește Polona Hercog.
  • 18:33:23
    2-5 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 30-30 Polona Hercog câștigă punctul.
  • 15-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 15-15 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep.
  • 18:30:14
    2-4 Game câștigat de Polona Hercog.
  • 40-30 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
  • 30-30 Punct cucerit de Polona Hercog.
  • 15-30 Punct cucerit de Simona Halep. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 15-15 Punct cucerit de Polona Hercog.
  • 0-15 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
  • 18:24:30
    1-4 Break Polona Hercog.
  • 40-30 Dublă greșeală Simona Halep. Minge de break.
  • 30-30 Punct cucerit de Polona Hercog. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 15-30 Punct cucerit de Polona Hercog.
  • 0-30 As Simona Halep.
  • 18:21:38
    0-4 Break Simona Halep.
  • 40-A Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break.
  • 40-40 Simona Halep câștigă punctul. Egalitate. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 40-40 Punct cucerit de Simona Halep. Egalitate. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 40-30 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-15 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 18:12:53
    0-3 Game câștigat de Simona Halep.
  • 0-40 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 0-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 18:11:20
    0-2 Break Simona Halep.
  • 40-A Punct cucerit de Simona Halep. Minge de break.
  • 40-40 Punct cucerit de Polona Hercog. Egalitate.
  • 40-A Simona Halep câștigă punctul. Minge de break.
  • 40-40 Punct cucerit de Polona Hercog. Egalitate. Prima servă a fost greșită.
  • 30-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 30-15 Dublă greșeală Polona Hercog.
  • 30-0 Polona Hercog câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Polona Hercog.
  • 18:04:30
    0-1 Game câștigat de Simona Halep.
  • 0-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • A început setul
    3
  • 18:01:01
    6-4 Game câștigat de Polona Hercog.
  • 40-15 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-15 Polona Hercog câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 15-15 Polona Hercog câștigă punctul.
  • 17:56:51
    5-4 Break Polona Hercog.
  • 40-0 Punct cucerit de Polona Hercog. Minge de break.
  • 30-0 Punct cucerit de Polona Hercog.
  • 17:54:58
    4-4 Game câștigat de Polona Hercog.
  • 40-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 40-15 Încă o minge câștigată de Polona Hercog.
  • 15-0 Polona Hercog își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Prima servă a fost greșită.
  • 17:49:33
    3-4 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-A Punct cucerit de Simona Halep. Minge de game.
  • 40-40 Dublă greșeală Simona Halep. Egalitate.
  • 30-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-30 Punct cucerit de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 30-15 Încă o minge câștigată de Polona Hercog.
  • 15-15 As Simona Halep.
  • 17:46:06
    3-3 Break Simona Halep.
  • 30-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 30-30 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-30 Simona Halep câștigă punctul. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 0-15 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 17:40:39
    3-2 Break Polona Hercog.
  • 40-0 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break.
  • 30-0 Încă o minge câștigată de Polona Hercog.
  • 17:39:04
    2-2 Game câștigat de Polona Hercog.
  • 40-30 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 40-15 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 40-0 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-0 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi.
  • 17:34:36
    1-2 Game câștigat de Simona Halep.
  • 0-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
  • 0-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 17:31:27
    1-1 Game câștigat de Polona Hercog.
  • 40-0 Polona Hercog câștigă punctul.
  • 17:29:05
  • 15-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
    2
  • 17:24:33
    1-6 Break Simona Halep.
  • 40-A Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 40-40 Încă o minge câștigată de Polona Hercog. Egalitate. Prima servă a fost greșită.
  • 40-A Încă o minge câștigată de Simona Halep. Minge de break. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 40-40 Polona Hercog câștigă punctul. Egalitate.
  • 40-A Punct cucerit de Simona Halep. Minge de break. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 40-40 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi. Egalitate. Prima servă a fost greșită.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Polona Hercog. Prima servă a fost greșită.
  • 0-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Polona Hercog a greșit prima servă.
  • 17:16:14
    1-5 Game câștigat de Simona Halep.
  • 17:12:12
    1-4 Game câștigat de Polona Hercog.
  • A-40 Polona Hercog își adjudecă schimbul de mingi. Minge de game. Prima servă a fost greșită.
  • 40-40 Punct cucerit de Simona Halep. Egalitate.
  • 17:07:08
    0-4 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Punct cucerit de Polona Hercog.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Polona Hercog. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 0-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 17:02:34
    0-3 Break Simona Halep.
  • 15-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 16:58:42
    0-2 Game câștigat de Simona Halep.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 16:55:55
    0-1 Break Simona Halep.
  • 15-30 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 15-15 Dublă greșeală Polona Hercog.
    1
  • 16:51:25
    Start de meci! Polona Hercog are primul serviciu.

Polona Hercog – Simona Halep, statistica ultimele rezultate head 2 head şi meciuri directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe head 2 head dintre și și vezi scorurile precedentelor partide disputate dintre Polona Hercog – Simona Halep înainte de întâlnirea din optimi WTA Eastbourne. Meciul dintre Polona Hercog şi Simona Halep se dispută la Terenul Central din
Eastbourne.

• Polona Hercog
    WTA Miami, USA Women Singles
    24 martie 2019
    7-5, 6-7, 2-6

Meciul Simona Halep – Polona Hercog are loc miercuri, 26 iunie, în jurul orei 16:00 (ora României), dar se poate duce mai spre seară, întrucât este al treilea programat pe terenul central al turneului WTA Eastbourne.Jucătoarea noastră se pregătește pentru cel de-al treilea turneu de Grand Slam al anului, la Wimbledon, care va începe săptămâna viitoare.

Simona Halep – Polona Hercog Live Stream Online Digi Sport

Jocul Simona Halep – Polona Hercog va fi transmis în direct pe programul Digi Sport 2, dar puteţi intra şi pe site-ul FANATIK.RO, pentru a-l urmări în format LIVE VIDEO și LIVE TEXT. Înaintea meciului din optimile de finală de la Eastbourne, campioana noastră a aflat că va fi cap de serie numărul 7 la Wimbledon, după Ashleigh Barty, Naomi Osaka, Karolina Pliskova, Kiki Bertens, Angelique Kerber și Petra Kvitova.

Simona Halep a beneficiat de un wild card și a avut un start fulminant la turneul de categorie Premier de la Eastbourne, dotat cu premii în valoare totală de 998.712 dolari. Ea a fost direct acceptată în turul secund, acolo unde a spulberat-o pe taiwaneza Su-Wei Hsieh, scor 6-2, 6-0. Deși nu este o specialistă a jocului pe iarbă, fostul lider mondial a arătat concentrată și motivată, lucru care dă mari speranței pentru Wimbledon.

Simona Halep a avut probleme cu Hercog la Miami

Simona Halep și Polona Hercog s-au mai întâlnit de două ori în carieră, iar scorul meciurilor directe este 1-1. Slovena în vârstă de 28 de ani s-a impus în 2009 la Sofia, scor 6-7, 6-1, 2-6, în timp ce sportiva noastră  a câștigat în acest an la Miami, scor 5-7, 7-6, 6-2, după un meci extrem de disputat. Cu toate acestea, românca se arată încrezătoare în faptul că jocul adversarei nu-i va pune aceleași probleme pe iarbă, așa cum s-a întâmplat pe hard.

Fostul lider mondial are un culoar favorabil la Eastbourne, după ce principala favorită a competiției și noul lider al ierarhiei mondiale, Ashleigh Barty, s-a retras din cauza unei accidentări la braţul drept. Australianca se afla pe aceeași parte de tablou cu Simona Halep și s-ar fi putut întâlni în semifinale. De asemenea, ucraineanca Elina Svitolina a fost eliminată în turul 2, astfel că pe jumătatea româncei se mai află Angelique Kerber, pe care o poate întâlni în sferturi, și Johanna Konta, peste care poate da în semifinale.