Nicio categorie

Portugalia – Maroc 1-0 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!

20.06.2018 | 16:57
Ronaldo a marcat singurul gol al meciului Portugalia - Maroc 1-0 la CM 2018

Portugalia – Maroc 1-0 s-a jucat în etapa a doua a Grupei B de la Campionatul Mondial 2018. Portughezii erau mari favoriţi să câştige meciul disputat pe stadionul “Lujniki” din Moscova, însă campioana europeană a avut o partidă dificilă.

Cristiano Ronaldo şi-a continuat forma foarte bună arătată în meciul cu Spania şi a deschis scorul în minutul 4, după o pasă primită de la Joao Moutinho. Starul lui Real Madrid a ajuns la cel de-al patrulea gol la turneul final din Rusia.

Africanii au cerut un penalty în Portugalia – Maroc 1-0 la CM 2018

După pauză, marocanii au atac în valuri, însă defensiva Portugaliei nu s-a clătinat. În ultimul sfert de oră, africanii au cerut un penalty la un henţ al lui Pepe, însă arbitrul american nu a apelat la sistemul video de arbitraj.

Portugalia - Maroc 1-0 este primul meci al zilei de miercuri la CM 2018
Portugalia – Maroc 1-0 este primul meci al zilei de miercuri la CM 2018