Stiri sportive

VIDEO / Stelistul Arlauskis UMILIT în Anglia! Morata salvează Spania

FINAL DE MECIURI! Favoritele s-au impus clar, au fost meciuri cu multe goluri din care nu au lipsit incidentele. Meciul Muntenegru - Rusia a fost întrerupt minute bune din cauza unei petarde care l-a...
27.03.2015 | 23:37
VIDEO  Stelistul Arlauskis UMILIT in Anglia Morata salveaza Spania

FINAL DE MECIURI! Favoritele s-au impus clar, au fost meciuri cu multe goluri din care nu au lipsit incidentele. Meciul Muntenegru – Rusia a fost întrerupt minute bune din cauza unei petarde care l-a lovit pe Akinfeev chiar în primul minut al jocului. Reluată după o jumătate de oră, partida a fost suspendată definitiv în minutul 67: după ce Şirokov a ratat un penalty, suporterii gazdelor au început să arunce cu tot felul de obiecte pe gazon, inclusiv torţe, jucătorii şi staff-urile celor două echipe s-au luat la bătaie, iar arbitrul a decis abandonarea întîlnirii. Rusia are toate şansele să cîştige meciul la „masa verde”.

Rezultatele de vineri şi clasamentele din cele 3 grupe în care s-au desfăşurat meciuri:

Belarus întoarce rezultatul în Macedonia prin Bordachev în minutul 82. E 1-2

GOOOOOOL ANGLIA! Harry Kane marchează primul gol pentru echipa naţională. E 4-0 în minutul 74

Spectacol în Slovenia! Gazdele conduc cu 5-0 în meciul cu San Marino

GOOOOOL ANGLIA! Sterling face 3-0 în minutul 60 în Anglia – Lituania

Loading the player…

Ibrahimovic deschide scorul în Moldova. Din minutul 46, Suedia conduce cu 1-0

PAUZĂ pe 8 din cele 9 stadioane. Se mai joacă în acest moment doar în Muntenegru – Rusia, unde e minutul 14. Rezultate după 45 de minute:

rr

GOOOL Anglia! Welbeck marchează pentru 2-0 în minutul 45 şi Anglia va avea o repriză secundă liniştită cu Lituania

Slovacia face spectacol cu Luxemburg! E 3-0 în minutul 40. Pecarik marchează golul 3

SE REIA meciul de la Podgorica! Akinfeev e înlocuit de Lodigyn. Grafica televiziunilor arată minutul 35, deşi s-a jucat doar un minut pe teren

GOOOOOL Spania! Morata deschide scorul cu Ucraina în minutul 29

Xhaka marchează pentru 2-0 în Elveţia – Estonia în minutul 27

Schar aduce Elveţia în avantaj pe teren propriu cu Estonia din minutul 17

Janko majorează avantajul austriecilor în Liechtenstein. E 2-0 în minutul 17

Harnik îi aduce în avantaj pe austrieci în Liechtenstein în minutul 14

Trajovski a deschis scorul pentru Macedonia cu Belarus în minutul 9

Început cu multe goluri în preliminarii! Slovacia şi Slovenia conduc din startul meciului cu Luxemburg şi San Marino

Min. 6: GOOOOOL Anglia! Rooney deschide scorul pentru englezi în minutul 5

INCIDENTE INCREDIBILE ÎN MUNTENEGRU! Portarul rus, Akinfeev a fost lovit de o petardă în minutul 1 şi a rămas pe gazon. Meciul a fost suspendat, iar portarul rus a fost scos pe targă. Urmează să se ia o decizie

START DE MECI

UPDATE 21:39 / Arlauskis şi Matulevicius sînt titulari în naţionala Lituaniei pe Wembley împotriva Angliei

UPDATE 21:25 / Ne aşteaptă 9 meciuri interesante din preliminariile Euro 2016. Echipele de start în meciurile serii. Toată acţiunea din preliminariile EURO 2016 poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO.

Spania – Ucraina

ssps

Muntenegru – Rusia

ddd

LIVE EURO 2016. Vineri, 27 martie, se joacă primele meciuri din etapa a cincea a preliminariilor pentru EURO 2016, turneul final care se va disputa în Franţa. Toate partidele vor putea fi urmărite în format LIVESCORE pe FANATIK.RO.

LIVE EURO 2016. Meciul zilei este Spania – Ucraina, venit într-un moment în care echipele din Ucraina fac spectacol în cupele europene.