Aubameyang, show pe “Emirates”! Arsenal, trei goluri în 15 minute!

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

UPDATE, ora 17:20 / Arsenal a învins-o pe Stoke, scor 3-0. Pierre-Emerick Aubameyang a marcat o dublă, în timp ce Alexandre Lacazette a închis tabela în minutul 89. VEZI AICI GOLURILE MARCATE.

UPDATE, ora 15:00 / S-au anunţat echipele de start la meciul Arsenal – Stoke. Arsene Wenger nu i-a titularizat pe Lacazette şi Mkhitaryan şi va juca pe fază ofensivă cu Ramsey, Ozil, Welbeck şi Aubameyang. VEZI AICI MECIUL ONLINE

UPDATE, ora 21:25 / Manchester City a învins-o pe Everton, scor 3-1, graţie golurilor marcate de Leroy Sane, Gabriel Jesus şi Raheem Sterling. Pentru “caramele” a înscris Yannick Bolasie. Echipa antrenată de Pep Guardiola mai are nevoie de o victorie în derby-ul cu Manchester United pentru a câştiga titlul. VEZI AICI GOLURILE MARCATE.

UPADTE, ora 18:50 / Manchester United s-a impus în meciul cu Swansea, scor 2-0, după golurile marcate de Romelu Lukaku şi Alexis Sanchez în prima repriză. VEZI AICI GOLURILE MARCATE.

Brighton – Leicester 0-2

Newcastle – Huddersfield 1-0

Watford – Bournemouth 2-2

WBA – Burnley 1-2

West Ham – Southampton 3-0

UPDATE, ora 16:22 / Liverpool a învins-o pe Crystal Palace, scor 2-1. “Cormoranii” au întors scorul după ce au fost conduşi la pauză, graţie reuşitei lui Luka Milivojevic. În a doua repriză, Sadio Mane şi Mohamed Salah au marcat şi au adus cele trei puncte. VEZI AICI GOLURILE.

UPDATE, ora 14:10 / S-au anunţat echipele de start pentru primul meci al etapei a 32-a din Premier League. Jurgen Klopp mizează pe acelaşi trident ofensiv format din Mohamed Salah, Roberto Firmino şi Sadio Mane. De partea cealaltă, Roy Hodgson mizează tot pe un sistem 4-3-3, cu Christian Benteke vârf împins. VEZI AICI MECIUL ONLINE

Premier League etapa 32 LIVE VIDEO. Crystal Palace – Liverpool este primul meci al etapei a 32-a din Premier League, partidă programată sâmbătă, de la ora 14:30. Ziua continuă cu şase meciuri în prima ligă din Anglia, toate programate de la ora 17:00.

Premier League etapa 32 LIVE VIDEO. Brighton – Leicester, Manchester United – Swansea, Newcastle – Huddersfield, Watford – Bournemouth, West Bromwich Albion – Burnley şi West Ham – Southampton sunt partidele care vor începe de la ora 17:00. Everton – Manchester City, de la ora 19:30, este ultimul meci al zilei în prima liga din Anglia.

Premier League etapa 32 LIVE VIDEO. Derby în ultimul meci al rundei

Premier League etapa 32 LIVE VIDEO. Duminică, de la ora 15:30, Arsenal va primi vizita lui Stoke, una dintre echipele cu cel mai slab parcurs în ultimele etape. Etapa a 32-a se va încheia cu Chelsea – Tottenham, partidă care va începe de la ora 18:00.