Video. Chelsea a făcut show cu Brighton! Arsenal a dat 4 în 22 de minute. United, victorie italiană

Razvan Nicolae
în Fotbal international
20/01/2018, 13:58

UPDATE, ora 17:00 / Arsenal a făcut spectacol în meciul de pe teren propriu cu formaţia Crystal Palace şi a înscris 4 goluri în primele 22 de minute. Omul meciului a fost Nacho Monreal, care a marcat un gol, a dat 2 pase decisiv şi a ieşit de pe teren în minutul 34. Manchester United a obţinut o victorie italiană, scor 1-0, în meciul din deplasare cu Burnley. VEZI MAI JOS TOATE GOLURILE DIN PREMIER LEAGUE

UPDATE, ora 16:30 / Londonezii şi-au făcut partida uşoară încă din debut, după ce Hazard şi Willian au înscris în primele 6 minute. Până în final, elevii lui Antonio Conte au mai marcat de două ori şi s-a impus cu un categoric 4-0. Chelsea a egalat-o în clasament pe Manchester United şi s-a apropiat la 12 puncte de liderul Manchester City. Alte două mari forţe din Premier League vor evolua de la ora 17:00: Arsenal Londra – Crystal Palace şi Burnley – Manchester United.

Brighton – Chelsea este primul meci din etapa a 24-a din Premier League. Londonezii vin după o serie de cinci meciuri consecutive, în toate competiţiile, în care au terminat la egalitate. Formaţia antrenată de Antonio Conte a reuşit să se califice în 16-imile Cupei Angliei, după executarea loviturile de departajare.

De la ora 17:00, în Premier League sunt programate şase partide. Capul de afiş este ţinut Burnley – Manchester United. Chiar înaintea meciului, Jose Mourinho a anunţat că Michael Carrick se va retrage la finalul sezonului – VEZI DETALII AICI.

Manchester City – Newcastle, ultimul meci al zilei din Premier League

Pe lângă duelul de pe “Turf Moor”, sâmbătă mai sunt programate meciurile Arsenal – Crystal Palace, Everton – WBA, Leicester – Watford, Stoke – Huddersfield, West Ham – Bournemouth.

De la ora 19:30 se joacă ultimul meci al zilei în Premier League. Manchester City primeşte vizita celor de la Newcastle, iar Pep Guardiola vrea să se revanşeze după înfrângerea suferită cu Liverpool în etapa trecută.