Etapa GRANZILOR! Victorii pentru PRIMELE 8 echipe din clasament

FINAL DE MECIURI! Chelsea cîştigă la West Ham cu 1-0 după un meci greu. A fost etapa favoritelor, care s-au impus in corpore. Rezultatele etapei şi clasamentul: ...

Loading the player…

GOOOOL United! Young deschide scorul la Newcastle în minutul 89 după o greşeală uriaşă a lui Krull

GOOOOL Stoke! Diouf face 2-0 cu Everton cu 5 minute înainte de final!

GOOOOL QPR! Charlie Austin reduce din handicap în minutul 83 cu Arsenal

Accidentare horror la West Ham – Chelsea! Kouyate a suferit o rană la faţă şi primeşte îngrijiri medicale pe teren. Meciul se reia după 4 minute de pauză

GOOOOL Arsenal! Alexis marchează pentru 2-0 în minutul 70 şi “tunarii” rezolvă meciul

GOOOOL Arsenal! Giroud deschide scorul la QPR în minutul 65

GOOOOL Liverpool! Sturridge face 2-0 în minutul 51 şi îi apropie pe cormorani de o nouă victorie

GOOOOL Tottenham! Townsend face 3-1 în minutul 60

Mason o readuce pe Tottenham în avantaj în minutul 51 cu Swansea pe teren propriu

START ÎN REPRIZA SECUNDĂ

Rezultate interesante la pauză în Premier League. Se mai joacă doar pe Anfield, meci care a început la 22:00:

live

GOOOOL City! David Silva deschide scorul în minutul 45+2 cu Leicester City!

GOOOL Liverpool! Henderson deschide scorul pentru cormorani în finalul reprizei cu Burnley

Stoke City deschide scorul în minutul 32 cu Everton prin golul marcat de Moses

GOOOOOL Chelsea! Eden Hazard deschide scorul în minutul 22 cu o lovitură de cap

GOOOOL Swansea! Ki Sung-Yong egalează în minutul 20

Tottenham deschide scorul pe teren propriu cu Swansea în minutul 7. Chadli a marcat

START ÎN MECIURILE DE LA 21:45

UPDATE 4 martie, ora 21:08 / Meciurile granzilor din Premier League se dispută miercuri: West Ham – Chelsea şi Newcastle – Manchester United sînt cele mai interesante meciuri ale serii. Echipele de start:

West Ham – Chelsea

sjsjsjsjsjs

Newcastle – Manchester United:

ssssd

Programul de miercuri:

anglia

Aston Villa – West Brom 2-1 (Agbonlahor 23, Benteke 90+4 / Berahino 66)

Hull – Sunderland 1-1 (N’Doye 14 / Rodwell 77)

Southampton – Crystal Palace 1-0 (Mane 83)

Aston Villa – West Brom

villa

Hull – Sunderland

hull

Southampton – Crystal Palace

south

PREMIER LEAGUE LIVE. Azi, 3 martie, începe etapa cu numărul 28 din Premier League. Se dispută 3 partide, cea mai interesantă dintre ele fiind duelul dintre Southampton şi Crystal Palace, unde Florin Gardoş este anunţat titular.

PREMIER LEAGUE LIVE. Tot titular va fi şi Costel Pantilimon, în duelul pe care Sunderland îl dispută la Hull City. Din păcate pentru român, clubul său este zguduit de un scandal sexual, Alan Johnson fiind arestat pentru că a întreţinut relaţii sexuale cu o tînără de 15 ani.

Duelul rundei are loc miercuri, între formaţiile londoneze West Ham şi Chelsea.

Toate partidele vor putea fi urmărite în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.