VIDEO/ Aguero, singurul “cetăţean” pe Old Trafford! VICTORIE United!

GOOOL CITY! Aguero face dubla şi micşorează proporţiile scorului...
VIDEO Aguero singurul cetatean pe Old Trafford VICTORIE United

GOOOL CITY! Aguero face dubla şi micşorează proporţiile scorului

Loading the player…

GOOOL UNITED! Smalling marchează şi el, în minutul 73, cu o lovitură de cap.

GOOOOL UNITED! În minutul 71, Mata scapă spre poartă dintr-o poziţie suspectă de ofsaid şi măreşte diferenţa în favoarea “diavolilor”.

START ÎN REPRIZA SECUNDĂ

FINAL DE REPRIZĂ! United conduce cu 2-1 după o primă parte extrem de spectaculoasă. City a dominat autoritar primele 10 minute, în care a marcat prin Aguero şi a mai avut alte două ocazii uriaşe. United a trecut apoi la cîrma jocului şi a reuşit să înscrie la cele două ocazii pe care le-a avut

GOOOOOOL UNITED! Fellaini marchează golul doi al “diavolilor” în minutul 28 şi e 2-1 pentru gazde după prima jumătate de oră

GOOOOOL United! Young egalează în minutul 14, după ce mingea a sărit tot la el dintr-o contră cu Gael Clichy

GOOOOOL City! Aguero deschide scorul în minutul 7. Dominare totală a “cetăţenilor” în primele 7 minute, în care au ratat două ocazii mari şi au marcat un gol

Min. 5: Navas ratează în postură de singur cu portarul, De Gea scoate cu piciorul

START DE MECI

UPDATE 17:25 / Într-o jumătate de oră începe ultimul meci al zilei, derby-ul oraşului Manchester între City şi United. E un meci crucial pentru ambele echipe, United fiind după aproape doi ani de pauză peste rivala din oraş. Echipele de start:

rooo

FINAL DE MECI! Chelsea cîştigă cu emoţii mari şi pare că lupta la titlu e încheiată. Echipa lui Mourinho are 7 puncte avans faţă de Arsenal şi un meci mai puţin disputat cu 6 etape înainte de final. Fabregas e eroul londonezilor.

Min. 88: GOOOOOOL Chelsea! Fabregas marchează în finalul meciului după o acţiune a lui Hazard

Min. 65: Courtois îşi salvează echipa de la un gol ca şi făcut. Intervenţie miraculoasă

PAUZĂ! Chelsea are parte de un meci mai greu decît se aştepta pe terenul lui QPR. E scor alb la pauză şi Mourinho trebuie să schimbe ceva dacă vrea să obţină cele 3 puncte

UPDATE 15:25 / Primul meci al zilei este cel dintre QPR şi Chelsea. Echipa lui Mourinho se poate distanţa din nou la 7 puncte de Arsenal, cu un meci mai puţin disputat. Echipele de start:

qpr

Iată rezultatele zilei în Premier League

Capture

Arsenal învinge cu 1-0 pe Burnley şi termină ziua pe locul doi. Mîine se joacă derby-ul Manchester United – Manchester City, de la ora 18:00.

Min. 12: GOOOL Arsenal! Ramsey deschide scorul. Vezi golul

Echipele de start la ultimul meci al zilei: Burnley – Arsenal

ddda

Final de meciuri la ora 17:00. Meci de uitat pentru Pantilimon care a fost învins de 4 ori în meciul cu Leicester City. De la ora 19:30 are loc ultimul meci al etapei: Burnley – Arsenal

dasadasdasd

GOOOOL Stoke! Aranutovic egalează pe terenul lui West Ham în minutul 95

Final NEBUN la West Brom! Gazdele au condus cu 2-1 pînă în minutul 80 cu Leicester, însă oaspeţii au întors scorul prin golurile lui Huth din minutul 80 şi Vardy în minutul 90+2

Sunderland marchează golul de onoare în prelungiri prin Wickham în minutul 90. Palace conduce cu 4-1

Coşmarul continuă pentru Panti! Sunderland e condusă cu 0-4 de Palace pe teren propriu. E abia minutul 62, Bolasie face hattrick

COŞMAR PENTRU PANTILIMON! Românul a încasat 3 goluri în 5 minute. Bolasie face 3-0 pentru Palace în minutul 53

GOOOOL Palace! Început de coşmar în repriza secundă pentru Sunderland. În minutul 52 e 2-0 pentru oaspeţi. A marcat Bolasie

GOOOOL Palace! Costel Pantilimon e învins în minutul 48 pe teren propriu de Murray. Sunderland – Palace 0-1

PAUZĂ în meciurile de la ora 17:00

pa

Min. 35: GOOOOOL Aston Villa! Benteke deschide scorul pentru oaspeţi pe terenul lui Tottenham cu o lovitură de cap

Min. 27: Meci nebun la West Brom! Gazdele revin în avantaj prin golul lui Gardner. West Brom – Leicester 2-1

Min. 20: Leicester egalează la West Brom prin Nugent

Min. 9: GOOOOL West Brom! Fletcher marchează cu Leicester City. E 1-0

Min. 7: GOOOOOL West Ham! Creswell deschide scorul cu Stoke City

START ÎN MECIURILE DE LA ORA 17:00

UPDATE / Ne pregătim de meciurile de la ora 17:00. Chiricheş e titular contra lui Aston Villa, iar Pantilimon e între buturile lui Sunderland în meciul contra lui Crystal Palace. Meciurile zilei:

diddidi

FINAL DE MECI! Swansea şi Everton au încheiat la egalitate, 1-1, primul meci al etapei din Premier League.

Min. 69: GOOOOOOOL Swansea! Shelvey egalează din penalty.  Vezi golul

Min 41. Aaron Lennon deschide scorul pentru Everton. 0-1. Vezi golul

UPDATE / Primul meci al etapei începe în cîteva minute: Echipele de start în Swansea – Everton:

ddjdjd

PREMIER LEAGUE LIVE / Etapa a 32-a din prima ligă engleză programează derby-ul oraşului Manchester, între City şi United, care va avea loc duminică, de la ora 18:00. Primul meci al etapei este cel dintre Swansea şi Everton de la ora 14:45.

PREMIER LEAGUE LIVE / Vlad Chiricheş e anunţat titular în defensiva lui Tottenham în meciul cu Aston Villa, în condiţiile în care a evoluat perfect etapa trecută în meciul cu Burnley, scor 0-0. Meciurile zilei de sîmbătă: