Everton – Hull 1-1 (Lukaku 34 / Aluko 60)

Chelsea – Tottenham 3-0 (Hazard 19, Drogba 22, Remy 73)

* Hazard deschide scorul după o combinaţie superbă cu Drogba.

Loading the player…

* Drogba a reuşit să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor!

* Remy, jucătorul care a intrat în locul lui Drogba, duce scorul la 3-0 pentru Chelsea!

Sunderland – Manchester City 1-4 (Wickham 19 / Aguero 21, 71, Jovetici 39, Zabaleta 55)

* Sunderland deschide surprinzător scorul! Zabaleta îşi bagă mingea în propria poartă!

* Aguero egalează foarte repede, la doar două minute! Pantilimon nu a putut face nimic.

* Jovetici o duce pe City în avantaj după ce şutează din interiorul careului printre picioarele lui Pantilimon.

* GOOOL CITY! Cetăţenii duc scorul la 3-1 după o scăriţă superbă reuşită de Zabaleta.

* GOOOL Manchester City! Cetăţenii se distrează cu Sunderland! 4-1, gol Aguero!

sunderland

UPDATE / Miercuri se joacă şi restul partidelor din etapa a 14-a, capul de afiş fiind duelul dintre Arsenal şi Southampton.

Toate partidele vor putea fi urmărite în format LIVETEXT pe FANATIK.RO începînd cu ora 21:45.

Meciurile zilei:

ofertaaaa

CLASAMENT:

clasamenttt

Burnley – Newcastle 1-1 (Boyd 34 / Cisse 48)
Leicester – Liverpool 1-3 (Ulloa 21 / Lallana 26, Gerrard 54, Henderson 83)
Man. United – Stoke 2-1 (Fellaini 21, Mata 59 / Nzonzi 40)
Swansea – QPR 2-0 (Ki Sung-Yong 78, Routlege 83)
Crystal Palace – Aston Villa 0-1 (Benteke 32)
WBA – West Ham 1-2 (Dawson 11, Nolan 32, Tomkins 45+3)

Final şi în ultimele 2 meciuri. West Ham şi Aston Villa obţin două victorii importante

FINAL în 4 din cele 6 partide. Se mai joacă la Crystal Palace şi la West Brom, unde au rămas cîte 10 minute de joc. Manchester United şi Liverpool obţin victorii importante

GOOOL Liverpool! Henderson marchează golul 3 al lui Liverpool pe terenul lui Leicester în minutul 83

Ki Sung-Yong deschide scorul pentru Swansea, pe teren propriu împotriva lui QPR

Mata o readuce în avantaj pe Manchester United în minutul 59

GOOOOL Liverpool! Steven Gerrard întoarce scorul la Stoke în minutul 54

Cisse egalează pentru Newcastle în meciul cu Burnley

Nolan şi Tomkins întorc rezultatul la West Brom

GOOOOL Aston Villa! Benteke deschide scorul pe terenul lui Palace în minutul 32

GOOOOL Stoke City! Nzonzi egalează pe Old Trafford cu un şut superb!

Burnley deschide scorul în minutul 34 prin Boyd în faţa lui Newcastle

GOOOL Liverpool! Lallana egalează rapid pentru Liverpool

Dawson deschide scorul în minutul 11 pentru West Brom

SURPRIZĂ pe terenul lui Leicester. Ulloa deschide scorul cu Liverpool

GOOOOL Manchester United! Fellaini deschide scorul cu Stoke City în minutul 21

UPDATE 21:45: START DE MECI PE CELE 6 STADIOANE. Toată acţiunea e LIVE pe FANATIK.RO

Începînd cu ora 21:45 se va da starul etapei cu numărul 14 în Premier League. Cele mai importante meciuri de azi sînt Manchester United – Stoke şi Leicester – Liverpool. ”Diavolii” au o serie de 3 victorii consecutive şi dau semne că şi-au revenit după un debut de sezon catastrofal. La Leicester, ”cormoranii” au ocazia să-şi rotunjească umărul de puncte şi să mai urce în clasament. Momentan sînt pe locul 11 în Premier League.

Runda va continua miercuri, cînd vor intra în joc Arsenal, Manchester City şi vom avea duelul interesant dintre Chelsea şi Tottenham, care se va disputa pe Stamford Bridge.