Pariuri sportive

VIDEO / Liverpool, spectacol în ultimul meci al anului! Vezi CLASAMENTUL din Premier League la finalul turului

UPDATE / S-au terminat toate meciurile din turul campionatului englez! Ultima partidă din runda 19 s-a disputat între Liverpool şi Swansea, cormoranii impunîndu-se cu 4-1....
29.12.2014 | 23:59
VIDEO  Liverpool spectacol in ultimul meci al anului Vezi CLASAMENTUL din Premier League la finalul turului

Golurile partidei au fost marcate de Moreno, Lallana, o dublă şi Shelvey un autogol, respectiv Sigurdsson.

În urma acestei victorii Liverpool a terminat turul campionatului pe locul 8, cu 28 de puncte, la egalitate cu învinsa de azi, Swansea, care a terminat pe 9.

GOLURILE PARTIDEI

Următoarea etapă din Premier League este programată joi, 1 ianuarie 2015, şi va putea fi urmărită în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

CLASAMENTUL DUPĂ 19 ETAPE

clasamanet tur

S-au încheiat toate meciurile zilei în Premier League

Capture

După rezultatele de azi, Chelsea are în continuare trei puncte avans în faţa celei de-a doua clasate, Manchester City.

Capture

GOOOOOOL Everton! Mirallas reduce din handicap în minutul 84. Newcastle conduce cu 3-2.

GOOOOOOL Newcastle! Colback majorează diferenţa pentru gazde, scor 3-1, minutul 70.

GOOOOOOL Newcastle! Ayoze o aduce pe Newcastle în avantaj cu Everton, scor 2-1, minutul 51.

Capture

City – Burnley s-a terminat 2-2, după ce campioana a condus cu 2-0!

S-a terminat Aston Villa – Sunderland, scor 0-o. Un nou meci fără gol primit pentru Pantilimon!

GOOOOOOL Newcatle! Cisse aduce egalarea cu Everton în minutul 34!

GOOOOOOL Burnley! Incredibil! Barnes produce surpriza pe Ettihad. Barnley egalează în minutul 81.

Loading the player…

GOOOOOOOL Stoke! Diouf face “dubla” pentru Stoke în meciul cu WBA! 2-0 în minutul 66.

GOOOOOOL Everton! Arouna Kone deschide scorul în minutul şapte în meciul Newcastle – Everton, început la 18:15.

GOOOOOOL West Ham! Kouyate reuşeşte să reducă din handicap în faţa lui Arsenal. “Tunarii” conduc cu 2-1 în minutul 54.

GOOOOOOL Stoke! Diouf deschide scorul contra lui WBA prin Diouf, minutul 51.

GOOOOOOL Burnley! Boyd marchează şi o apropie pe Burnley de Manchester City. 2-1 pentru “cetăţeni”.

GOOOOOOL Arsenal! Welbeck majorează diferenţa în minutul 44! 2-0 pe terenul lui West Ham.

GOOOOOOL Arsenal! Santi Cazorla deschide scorul din lovitură de pedeapsă, minutul 41.

GOOOOOOL Manchester City! Fernandinho face 2-0 în minutul 33!

GOOOOOL Leicester! Mahrez deschide scorul pe terenul lui Hull în minutul 33.

GOOOOOL Manchester City! David Silva deschide scorul în minutul 23

Pantilimon este titular pentru Sunderland în meciul de la Birmingham cu Aston Villa!

Capture4

Minutul 60: Gardoş intră pe teren la Southampton contra lui Chelsea, în minutul 60, în locul lui Yoshida.

Arsenal joacă un derby londonez pe terenul lui West Ham. Giroud este suspendat!

Capture2

Manchester City nu are nici un atacant pe teren! Toţi jucătorii din avanposturi ai echipei lui Pelegrini sînt accidentaţi. Milner, Silva, Navas şi Nasri sînt oamenii de atac ai “cetăţenilor”

Capture2

Au început şi partidele de la ora 17:00 din Premier League

Capture

GOOOOOOL Chelsea! Hazard marchează în prelungirile primei reprize după o acţiune personală! 1-1

GOOOOOOL Southampton! Mane deschide scorul în minutul 15

De la ora 17:00 încep alte 6 meciuri din Premier League. West Ham – Arsenal e cel mai interesant

17

Început fulminant de meci. Chelsea domină startul de partidă. Terry ratează o mare ocazie

Start de meci!

ronald

Ne pregătim de al doilea meci al zilei. Liderul Chelsea joacă pe terenul lui Southampton. Florin Gardoş e doar rezervă împotriva echipei lui Mourinho. Echipele de start:

chel

FINAL DE MECI! Tottenham şi Manchester United se încheie 0-0. Prima repriză a fost dominată copios de Manchester United, însă Tottenham a echilibrat în partea secundă. Meciul a avut multe ocazii, dar s-a încheiat cu scor alb

Min. 82: Mason ratează cea mai mare ocazie a lui Tottenham. Trage peste dintr-o poziţie excelentă

Min. 68: Mata ratează din 7 metri. Şutul său trece mult peste

Au apărut echipele de start şi la Chelsea – Southampton. Din păcate pentru noi, Florin Gardoş este doar rezervă

Debut echilibrat de repriză secundă! Fără mari ocazii pînă acum

A început repriza a doua!

PAUZĂ! Repriza a fost dominată autoritar de Manchester United care a ratat ocazii pe bandă rulantă prin Falcao, van Persie şi Ashley Young. Evoluţie impecabilă a lui Chiricheş, care este eroul primei reprize

Min. 45: Ratare uluitoare a lui Ashley Young. Scoate Lloris

Min. 40: van Persie are o ratare uluitoare în faţa lui Tottenham

Min. 25: Gol anulat greşit pentru Manchester United. S-a acordat eronat offside, reluările arată că mingea trecuse de linia porţii

goal

Min. 23: Chiricheş e eroul lui Tottenham în acest debut de meci. Mata a lovit bara şi fundaşul român a scos mingea din piciorul lui van Persie, la 50 de centimetri de poartă

Min. 19: Falcao a ratat prima ocazie a meciului. A tras slab din 6 metri

Min. 8: Chiricheş a început bine meciul. L-a blocat în două rînduri pe Falcao în situaţii dificile

START DE MECI! Toată acţiunea din Premier League poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO

Se ţine un moment de reulegere pentru victimele accidentului aviatic de azi din Asia

Veste excelentă pentru Vlad Chiricheş. El este titular în meciul cu Manchester United, partidă care va fi, cel mai probabil, cea mai importantă pentru român în acest sezon. Va avea o misiune grea în încercarea de a-i opri pe “diavoli”

chiriches

UPDATE 13:48 / Louis van Gaal trimite tripleta ofensivă Rooney, van Persie, Falcao în teren. Echipele de start:

echipa

Ultima etapă a anului din Premier League se anunţă una spectaculoasă. Manchester United deschide etapa în derby-ul cu Tottenham de la ora 14:00. Chelsea va avea o deplasare dificilă la Southampton. Etapa trecută a fost una dominată de echipele importante, de Boxing Day, 8 din primele 9 clasate au cîştigat meciurile pe care le-au jucat.

PREMIER LEAGUE. Cea mai uşoară misiune pare să o aibă Manchester City, care va juca pe teren propriu cu Burnley de la ora 17:00. City are 7 victorii la rînd în campionat şi e în urmărirea liderului Chelsea. Ultimul meci al etapei va avea loc luni între Liverpool şi Swansea. În România vor fi televizate 3 partide:

Tottenham – Manchester United, ora 14:00, Dolcesport

Southampton – Chelsea, ora 16:00, Eurosport

Newcastle – Everton, ora 18:15, Eurosport