VIDEO / Premier League: Chelsea, victorie MUNCITĂ la Stoke! Clasamentul din Premier League

Chelsea a cîştigat cu 2-0 meciul de la Stoke City şi păstrează avansul de 3 puncte în fruntea clasamentului în faţa lui Manchester City. Pentru Chelsea au marcat Terry în minutul 2 şi...
23.12.2014 | 10:27
VIDEO  Premier League Chelsea victorie MUNCITA la Stoke Clasamentul din Premier League

Chelsea a cîştigat cu 2-0 meciul de la Stoke City şi păstrează avansul de 3 puncte în fruntea clasamentului în faţa lui Manchester City. Pentru Chelsea au marcat Terry în minutul 2 şi Fabregas în minutul 78. Clasament:

cheeeel

FINAL DE MECI! Liverpool smulge un egal în minutul 97. A fost un meci superb, cu multe răsturnări de situaţie. Eroul a fost Skrtel care a reuşit golul egalizator după ce, în urmă cu doar cîteva zeci de minute, Giroud i-a spart capul

Min. 90+7: GOOOOOOL LIVERPOOOL! Skrtel înscrie golul egalizator cu o lovitură de cap

Loading the player…

Min. 90+2: Borini a luat două cartonaşe galbene într-un minut şi părăseşte terenul la doar 10 minute după ce a intrat

Min. 90: S-au arătat 9 minute suplimentare din cauza accidentării lui Skrtel. Atacuri sterile a lui Liverpool pînă acum

GOOOOOOL ARSENAL! Giroud marchează pentru “tunari” în minutul 65 şi Arsenal conduce cu 2-1 după 0-1

Skrtel a suferit  accidentare gravă după ce Giroud l-a călcat din greşeală pe cap. Slovenul a avut nevoie de 5 minute de îngrijiri medicale, dar continuă

ddkdkdkdk

Start în partea secundă

PAUZĂ! Prima parte a fost animată pe finalul ei cu cele două goluri

GOOOOOL  Arsenal! Debuchy egalează în minutul 45+1, la doar cîteva secunde după ce a deschis Liverpool scorul

GOOOOOOL Liverpool! Coutinho deschide scorul pentru cormorani în minutul 45 cu un şut din 16 metri

Min. 38: Meciul e anost, nici una dintre echipă nu şi-a creat mari ocazii în ultimele minute, dar Liverpool continuă să aubă postesia

Min. 12: Liverpool domină strtul de meci, Lallana ratează o altă şansă bună

Ocazie imensă pentru Gerrard în minutul 3! Şutul său din lovitură liberă, trece puţin pe lîngă

Start de meci!

Brendan Rodgers a decis să îl titularizeze pe australianul Jones, belgianul Mignolet fiind pe bancă

Ne pregătim de Liverpool – Arsenal, care va începe la ora 18:00:

sunderland

S-a încheiat! Pantilimon e omul meciului în Newcastle – Sunderland 0-1. Golul victoriei a fost marcat de Johnson în minutul 90

GOOOOOL Sunderland! Johnson marchează golul victoriei pe terenul lui Newcastle în minutul 90

Românul este cel mai bun jucător al oaspeţilor. A avut alte 3 intervenţii care ţin tabela curată cu 15 minute înainte de final. Newcatle – Sunderland 0-0 în minutul 75

Pantilimon e îngerul lui lui Sunderland. Reuşeşte să scoată de sub bară şi scorul rămîne 0-0 în minutul 64

Taylor şi-a revenit şi continuă meciul! În cele 5 minute în care a primit îngrijiri medicale, Sunderland a avut o ocazie uriaşă

tay

Fundaşul lui Newcastle; Taylor are o intervenţie providenţială de pe linia porţii şi se accidentează grav. Primeştte îngrijiri medicale de 3 minute şi nu se ştie dacă va putea continua

PAUZĂ la Newcastle! Un meci fără prea multe ocazii, Pantilimon nu a avut treabă

Min. 20: Meci echilibrat pînă acum, fără mari ocazii

START DE MECI

UPDATE / Fanii celor lui Newcastle şi Sunderland s-au bătut înainte de meci în preajma stadionului şi au fost opriţi de poliţiştii călare, care au restabilit ordinea:

56453

55454

333

UPDATE 15:30 / Newcastle United – Sunderland e primul meci al zilei, Pantilimon e TITULAR:

sun

Încă un meci între două echipe de mare tradiţie din Anglia, cu pretenţii, dar care nu ajung niciodată să se bată cu adevărat la titlu.

Două dintre echipele care sperau la începutul sezonului că se vor bate la titlu se luptă în acest moment pentru măcar un loc în cupele europene, startul de sezon fiind ratat pentru ambele grupări. Care în ultimii ani au cam devenit „luzării” de serviciu…

Situaţia este mai dramatică la Liverpool, unde Brendan Rodgers nu a găsit încă soluţia pentru a-l înlocui pe Suarez. Nici Arsenal nu stă prea bine, însă londonezii compensează cu o calificare în optimile de finală ale Ligii Campionilor. În plus, se află la doar două puncte de locul 4, clasica poziţie pe care se simt atît de bine… Ne aşteptăm la un meci deschis, în care ambele echipe vor încerca să ia toate cele 3 puncte.

Liverpool (3-4-3): Jones – Johnson, Skrtel, Lovren – Henderson, Gerrard, Allen, Moreno – Coutinho, Sterling, Lallana. Antrenor: Brendan Rodgers.
Arsenal (4-2-3-1): Szczesny – Bellerin, Debuchy, Mertesacker, Gibbs – Flamini, Oxlade-Chamberlain – A. Sanchez, Cazorla, Welbeck – Giroud. Antrenor: Arsene Wenger.

******************************************************************************

Rezultatele zilei în Premier League:

premier

FINAL de meci la Birmingham! Aston Villa încheie la egalitate, 1-1 cu Manchester United. Benteke a deschis scorul pentru Villa, Falcao a reuşit să egaleze pentru United.

QPR revine de la 0-2 şi e aproape să cîştige cu 3-2 în faţa lui West Brom

Southampton face spectacol! Yoshida marchează pentru 3-0 în faţa lui Everton

West Ham şi Southampton par că au rezolvat meciurile cu Leicester City şi Birmingham, scorul fiind 2-0 pentru cele două echipe

Intervenţie horror a lui Agbonlahor asupra lui Ashley Young şi a fost eliminat imediat!

GOOOOOL Manchester United! Radamel Falcao egalează pe terenul ui Aston Villa în minutul 53

QPR revine de la 0-2 cu West Brom şi reuşeşte să obţină egalarea prin Austin în minutul 48

Start în reprizele secunde!

PAUZĂ în Premier League! Rezultatele de pe cele 6 stadioane:

pauya

Southampton deschide scorul cu Everton în finalul primei reprize. A marcat Lukaku autogol

Tottenham face 2-1 prin Lamela în minutul 36

Burnley egalează repede pe terenul lui Tottenham prin Barnes în minutul 27

Tottenham deschide scorul cu Burnley! Kane marchează în minutul 22

GOOOOOL Aston Villa! Benteke deschide scorul cu Manchester United, printr-un gol superb!  Villa – United 1-0

Swansea conduce cu 1-0 pe terenul lui Hull City. A marcat Shelvey în minutul 14

Lescott deschide scorul pentru West Brom pe terenul lui QPR în minutul 10

START în meciurile de la 17:00

UPDATE / Aston Villa – Manchester United e cel mai interesant meci al orei 17:00. Radamel Falcao e titular:

tutut

UPDATE / Ne pregătim de meciurile orei 17:00. Vlad Chiricheş este pe banca de rezerve la Tottenham – Burnley.

premier

FINAL de meci! Manchester City cîştigă clar meciul cu Palace, toate cele 3 goluri ale “cetăţenilor” fiind marcate în repriza secundă. Ne pregătim de meciurile orei 17:00.

GOOOL City! Yaya Toure marchează un gol superb şi “cetăţenii” aplică o corecţie lui Crystal Palace.

GOOOOL City! Silva rezolvă meciul pentru “cetăţeni” după o centrare excelentă a lui Kolarov. City – Palace 2-0 în minutul 63.

GOOOL MANCHESTER CITY! David Silva deschide scorul norocos, după ce mingea a fost deviată de un fundaş al londonezilor.

A început partea secundă!

Pauză! Scorul este egal la pauză, 0-0.

“Cetăţenii” s-au jucat cu ocaziile în prima repriză! Cea mai mare ratare i-a aparţinut lui Zabaleta, care a trimis puţin pe lîngă poartă din mijlocul careului.

A început partida!

UPDATE / La 14:45 începe primul meci al rundei, Manchester City – Crystal Palace.

Echipele de start:

city crystal

Sîmbătă, 20 decembrie, debutează etapa 17 din Premier League, singurul campionat care nu ia pauză în perioada Sărbătorilor de iarnă. Cel mai interesant duel al zilei se dispută între Aston Villa şi Manchester United.

Toate partidele etapei vor putea fi urmărite în format LIVESCORE pe FANATIK.RO.

Sîmbătă, 20 decembrie, ora 17:00

Manchester City – Crystal Palace (14:45)          1,30  5,50  11,00