VIDEO / Liverpool, victorie cu scandal! Benteke, la primul gol. Chelsea, UMILITĂ de City!

UPDATE, ora 23:53 / Final de meci. Liverpool are maximum de puncte după două etape, în timp ce Bournemoth este încă pe zero. Golul lui Benteke a fost marcat dintr-o poziţie de ofsaid. Iată cum...
18.08.2015 | 00:00
VIDEO  Liverpool victorie cu scandal Benteke la primul gol Chelsea UMILITA de City

UPDATE, ora 23:53 / Final de meci. Liverpool are maximum de puncte după două etape, în timp ce Bournemoth este încă pe zero. Golul lui Benteke a fost marcat dintr-o poziţie de ofsaid. Iată cum arată clasamentul după două etape.

Capture

LIVERPOOL – BOURNEMOUTH 1-0 (Benteke 27)

Min. 27: GOOOOL Liverpool. Christian Benteke marchează primul gol pentru Liverpool din centrarea lui Henderson.

UPDATE, 17 august, ora 22:00 / A început ultimul meci al etapei din Premier League. Liverpool primeşte vizita celor de la Bournemouth. Iată echipele de start:

Capture

FINAL DE MECI! Manchester City o spulberă pe Chelsea cu 3-0 şi criza echipei lui Mourinho se acutizează. Totuşi, e încă începutul sezonului, londonezii au timp să revină în vîrf. City joacă la capacitate maximă şi a demonstrat-o în cele două etape de pînă acum.

Min.85: GOOOOOOOOOL City! Fernandinho face 3-0 şi londonezii sînt în genunchi

Loading the player…

Min. 80: GOOOOOOOOOL City! Kompany marchează şi “cetăţenii” sînt la un pas de a cîştiga primul derby al sezonului

Start în partea secundă!

PAUZĂ! O repriză electrizantă pe Ettihad City a avut mai multe ocazii, însă pe final de repriză au apărut şi incidentele. Diego Costa a fost lovitu puternic în cap de Fernandinho cu cotul, însă mijocaşul lui City a scăptat fără avertisment.

Min. 32: GOOOOOOL City! Aguero deschide scorul pentru gazde după o acţiune superbă

17

START DE MECI

UPDATE 17:21 / Ne pregătim de meciul dintre Manchester City şi Chelsea. Echipe de start:

begovic

FINAL DE MECI! Arsenal învinge pe terenul lui Crystal Palace şi urmează meciul vedetă al etapei dintre Manchester City şi Chelsea.

Min. 55: GOOOOOOOOL Arsenal! Delaney îşi trimite mingea în proprie poartă.

Start în partea secundă

PAUZĂ! Arsenal a dominat prima repriză, însă scăpările din apărare i-au costat din nou pe “tunari”

Min. 28: GOOOOOOOOL Palace! Ward egalează cu un şut puternic din afara careului

Min. 16: GOOOOOOOOL Arsenal! Giroud marchează dintr-o semi foarfecă

UPDATE, duminică, 16 august, ora 15:08 / Arsenal joacă sub presiune la Crystal Palace după eşecul din prima etapă cu West Ham, scor 0-2. Alexis Sanchez va începe din primul minut, după ce în etapa trecută, starul chilian a intrat doar pe final de meci:

alexis

*********************************

UPDATE 18:55 / Final în meciurile de sîmbătă în Premier League. Sunderland pierde clar pe teren propriu, 1-3 cu Norwich, Pantilimon a fost titular, însă defensiva nu l-a ajutat deloc. Tottenham a pierdut două puncte printre degete, după 2-2 cu Stoke pe teren propriu.

Mîine se joacă două meciuri: Crystal Palace – Arsenal, de la ora 15:30 şi Manchester City – Chelsea, de la 18:00.

*****************************************

UPDATE 16:42 / Ne pregătim de meciurile de la ora 17:00! Pantilimon e titular la Norwich. Toată acţiunea e LIVE pe FANATIK.RO. Nu ratăm nici un gol:

Sunderland – Norwich 1-3 (Wattmore 88 / Martin 26, Whittaker 38, Redmond 57)

sund

Swansea – Newcastle 2-0 (Gomis 9, Ayew 52)

swan

Tottenham – Stoke 2-2 (Dier 19, Chadli 45+1 / Arnautovic 78 pen., Diouf 83)

tot

Watford – West Brom 0-0

wat

West Ham – Leicester 1-2 (Payet 55 / Okazaki 27, Mahrez 38)

west

************************************************

FINAL DE MECI! Everton s-a distrat pe terenul lui Southampton, scor 3-0. Echipa lui Koemann resimte faptul că în vară s-a despărţit de mai mulţi fundaşi, Clyne şi Alderweireld fiind vînduţi în intersezon. Mai mult, accidentarea lui Gardoş îi face viaţa şi mai grea antrenorului olandez, care e nevoit să improvizeze.

Min. 84. GOOOOOOOOL Everton! Barkley marchează în minutul 84 cu un şut superb

PAUZĂ! Everton a condus meciul de la Southampton

Min.45: GOOOOOOOOOOOL Everton! Lukaku face “dubla” şi “caramelele” se apropie de primul succes al sezonului

Min. 22: GOOOOOOOOOOL Everton! Lukaku deschide scorul cu o lovitură de cap

UPDATE , ora 14:31 / Echipele de start în Southampton – Everton:

south

UPDATE, 15 august, ora 14:17 / Zi plină în Premier League. Southampton şi Everton deschid ziua de la 14:45. Alte 5 meciuri se dispută de la ora 17:00.

sh

FINAL DE MECI! Manchester United a reuşit să conserve avantajul obţinut în prima repriză şi bifează o victorie importantă la Birmingham, cu Aston Villa. Totuşi, van Gaal are multe de rezolvat la club, atacul nefiind impresionant în primele două etape.

Min. 45: PAUZĂ la Birmingham! United conduce cu 1-0 după golul lui Januzaj. Eficacitate maximă pentru elevii lui van Gaal care au transformat în gol cel mai periculos atac pe care l-au avut.

Min. 29: GOOOOOL Manchester United! Janujaz marchează după un dribling superb în careu

UPDATE 21:28 / Aston Villa – Manchester United e primul meci din etapa a 2-a.

Echipele de start:

eh

PREMIER LEAGUE LIVE / Manchester United se deplasează la Aston Villa în etapa a doua din Anglia. Meciul va avea loc vineri de la ora 21:45, fiind unul din rarele meciuri din Premier League care se dispută vinerea.

PREMIER LEAGUE LIVE / Apele nu sînt liniştite la United, chiar dacă în prima etapă, elevii lui van Gaal au cîştigat cu 1-0 în faţa lui Tottenham. Nici de această dată David De Gea nu va fi titular şi poarta “diavolilor” va fi apărată de Romero.

PREMIER LEAGUE LIVE / Louis van Gaal îl acuză pe goalkeeper că nu e cu gîndul la United: “Nu gestionez singur această situaţie. Antrenorul cu portarii, Frans Hoek l-a întrebat dacă apără cu Tottenham. El a spus că nu. Nu putea fi concentrat 100% pe ce are de făcut din cauza acestui transfer.

PREMIER LEAGUE LIVE / Derby-ul etapei în Anglia e cel dintre Chelsea şi Manchester City, care se va juca duminică de la ora 18:00.

Toată acţiunea din Premier League poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO.