Claudiu Surmei    Traian Terzian
in Premier League
01/01/2019, 19:55
Arsenal, Tottenham și Everton au jucat primele meciuri în Premier League în 2019. Spurs s-a distrat la Cardiff. Video GALERIE FOTO

Everton – Leicester City 0-1, Arsenal – Fulham 4-1 și Cardiff – Tottenham 0-3 au fost primele meciuri ale anului 2019 în Premier League. Se poate spune că favoritele s-au impus fără mari probleme și continuă lșupta de urmărire a liderului FC Liverpool. Vezi toate detaliile partidelor accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Final de meci. Tottenham s-a impus extrem de clar cu 3-0 pe terenul celor de la Cardiff City. În urma acestei victorii, Spurs a urcat pe locul secund în clasament.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Minutul 27: Heung-Min Son duce scorul la 3-0 și gazdle sunt KO.

Minutul 13: Christian Eriksen mărește avantajul lui Spurs cu un șut de la marginea careului de 16 metri.

Minutul 3: Harry Kane a deschis scorul, după ce Morrison a degajat balonul în el și de acolo a intrat în plasă.

Start de meci. Acestea sunt echipele de start

Final de meci. Arsenal Londra se impune fără probleme cu 4-1 în fața celor de la Fulham. ”Tunarii” s-au apropiat de locurile de Champions League.

Minutul 83: ”Tunarii” s-au dezlănțuit în finalul jocului și Aubameyang a înscris pentru 4-1.

Minutul 79: Arsenal se disteanțează din nou la două goluri diferență după reușita lui Ramsey.

Minutul 70: Fulham reduce din handicap prin Kamara după o pasă foarte bună a lui Sessegnon

Minutul 55: Lacazette a marcat pentru 2-0 şi conturile par încheiate în acest moment

Minutul 25. Xhaka deschide scorul pentru Arsenal.

START DE MECI

UPDATE ora 16.30 / S-au anuțat echipele de start la Arsenal – Fulham.

Fluier final! Everton – Leicester City s-a terminat 0-1.

Minutul 58. Vardy deschide scorul pentru Leicester.

Minutul 45. A început repriza secundă.

Pauză. O primă repriză fără goluri pe Goodison Park. Everton – Leicester 0-0!

UPDATE, ora 13.35 / S-au anuțat echipele de start la Everton – Leicester City.

Miercuri, 2 ianuarie, Chelsea joacă acasă împotriva lui Southampton, în timp ce Manchester United se deplasează pe terenul celor de la Newcastle United. Derby-ul rundei, Manchester City – Liverpool, se joacă joi. După 20 de etape scurse din actuala stagiune de Premier League, Liverpool e lider neînvins, cu 54 de puncte, la 7 lungimi în fața celor de la Manchester City și la 9 distanță de Tottenham. Ultimele trei poziții sunt ocupate de Burnley (15 puncte), Fulham (14 puncte) și Huddersfield (10 puncte).

Premier League LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK

Everton – Leicester City este meciul care deschide runda cu numărul 21 din Premier League marți, de la ora 14:30. Gazdele au pierdut în etapa precedentă la Brighton cu 1-0, în timp ce oaspeții au fost învinși cu același scor de Cardiff. De la ora 17:00 iubitorii fotbalului britanic pot urmări partida Arsenal – Fulham. “Tunarii” au fost umiliți cu 5-1 de Liverpool în ultima etapă, iar Fulham a învins cu 1-0 pe Huddersfield. De la ora 19:30 se joacă meciul Cardiff City – Tottenham Hotspur. Trupa antrenată de Mauricio Pochettino vine după o înfrângere rușinoasă, 1-3 pe teren propriu cu Wolverhampton. Toate cele trei confruntări sunt transmise de postul de televiziune Eurosport 1. Cei care vor să vadă meciurile online o pot face în format Live video accesând site-ul Fanatik.ro.