Premier League

Chelsea, pas greşit! Manchester United, 4 din 4 cu Solskjaer! Video cu rezumatele zilei din Premier League

02.01.2019 | 23:23
Chelsea pas gresit Manchester United 4 din 4 cu Solskjaer Video cu rezumatele zilei din Premier League

Manchester United își continuă parcuersul ireproșabil de la venirea lui Ole Gunnar Solskjaer, iar în etapa cu numărul 21 din Premier League s-a impus pe terenul lui Newcastle. În schimb, Chelsea a remizat acasă cu Southampton, scor 0-0. Florin Andone a fost introdus pe teren în minutul 81 al meciului West Hamp – Brighton 2-2, în care oaspeții au condus cu 2-0. Vezi toate detaliile partidelor accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

LIVE VIDEO

Bournemouth – Watford 3-3 (Ake 34, Wilson 37, Fraser 40 / Deeney 14, 27, Sema 38)

Chelsea – Southampton 0-0

Huddersfield – Burnley 1-2 (Mounie 33 / Wood 40, Barnes 73)

West Ham – Brighton 2-2 (Arnautovic 66, 68 / Stephens 56, Duffy 58)

Wolverhampton – Crystal Palace 0-2 (Ayew 83, Milivojevic 90+4)

Newcastle – Manchester United 0-2 (Lukaku 64, Rashford 80)

UPDATE, ora 21:27 / Echipele de start la meciurile West Ham – Brighton, Chelsea – Southampton și Newcastle – Manchester United.

Singura partidă televizată miercuri, 2 ianuarie, este Newcastle – Manchester United, pe postul de televiziune Eurosport 1, cu începere de la ora 22:00. După primele trei confruntări din etapa 21, Liverpool este lider în Premier League, cu 54 de puncte, la 6 lungimi în fața celor de la Tottenham și la 7 de Manchester City. În subsolul clasamentului se află Burnley (locul 18, cu 15 puncte), Fulham (locul 19, cu 14 puncte) și Huddersfield (locul 20, cu 10 puncte).

Premier League LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK

Toate meciurile din Premier League de miercuri pot fi urmărite în format Live video pe site-ul Fanatik.ro. Chelsea își poate reface avantajul de 5 puncte față de Arsenal în cazul în care se impune pe teren propriu în fața celor de la Southampton. Londonezii s-au impus în etapa precedentă cu scorul de 1-0 în deplasarea de la Crystal Palace, în timp ce Southampton a fost învinsă cu 3-1 de Manchester City.

După 3 victorii consecutive în mandatul lui Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United se deplasează pe terenul lui Newcastle, echipă aflată pe locul 15 în clasamentul din Premier League, cu 18 puncte. Ar putea fi o nouă demonstrație de forță a diavolilor, care sunt conduși la mijlocul terenului de Paul Poigba, jucător care a explodat după demiterea lui Jose Mourinho.

Brighton, echipă la care joacă atacantul român Florin Andone, se deplasează la West Ham United. Aflată pe locul 13, cu 25 puncte, Brighton ar putea să o devanseze în clasament pe West Ham (locul 11, cu 27 de puncte) în cazul unei victorii.