VIDEO / Pantilimon, ÎNVINS de Spurs! E portarul cu cele mai multe goluri încasate. Leicester City, revenire incredibilă

UPDATE 20:20 / A mai rămas încă un meci din etapa a 5-a, care se va juca luni, de la 22:00: West Ham-Newcastle. Clasament:...
13.09.2015 | 19:55
VIDEO  Pantilimon INVINS de Spurs E portarul cu cele mai multe goluri incasate Leicester City revenire incredibila

eng

**************************************************************

Final de meci! Leicester City revine de la 0-2 la 3-2 şi trece pe locul 2 în clasament după un meci superb. Echipa lui Ranieri e neînvinsă şi a adunat 11 puncte după primele 5 etape

Min. 90: GOOOOOOL Leicester City! Dyer marchează după o greşeală imensă a lui Guzan

Loading the player…

Min. 81: GOOOOOOOL Leicester City! Gazdele egalează în final de meci prin Vardy. E 2-2 şi se anunţă 10 minute incendiare

Min.72: GOOOOOL Leicester City! De Laet marchează cu o lovitură de cap. A fost nevoie de tehnologia de linia porţii pentru a fi validat golul

Min. 60: GOOOOOOOOOOL Villa! Gil marchează cu un şut tras la indigo ca şi cel din prima repriză al lui Grealish

PAUZĂ! Villa conduce cu 1-0 după golul splendid a lui Grealish. Leicester City e nevoită să iasă la joc pentru a-şi menţine invicibilitatea în Premier League.

Min. 39: GOOOOOOOOOOL Aston Villa! Grealish deschide scorul cu un şut superb în minutul 39

START DE MECI

UPDATE 17:25 / Ne pregătim de ultimul meci al zilei: Leicester City – Aston Villa. Echipele de start:

leicester

****************************************

FINAL DE MECI! Tottenham obţine prima victorie din acest sezon prin golul lui Mason pe Stadium of Light. Pantilimon a fost din nou unul dintre cei mai buni jucători, însă echipa sa e ultima în Premier League, cu doar 2 puncte în 5 etape.

Din păcate pentru noi, Panti e în acest moment portarul cu cele mai multe goluri încasate în Premier League, 11 în 5 etape. Chelsea a încasat mai multe goluri, însă în echipa lui Mourinho, Begovic şi Courtois şi-au împărţit meciurie.

Min. 81: GOOOOOL Tottenham! Mason scapă singur cu Panti şi trage în dreapta portarului

Start în repriza secundă!

PAUZĂ! Sunderland a dominat prima parte. Pantilimon a apărat bine, din fericire pentru el, Tottenham nu a avut multe şanse de a marca.

Min. 25: Defoe loveşte BARA din postură de singur cu portarul

UPDATE 13 septembrie, ora 15:00 / Peste 30 de minute începe meciul dintre Sunderland şi Tottenham. Panti e titular în poarta gazdelor.

Echipele de start:

panti

UPDATE 21:24 / Duminică şi luni se dispută ultimele 3 meciuri din Premier League:

sund

Clasament:

city

***********************************************************

FINAL DE MECI! United cîştigă fără drept de apel derby-ul cu Liverpool şi urcă pe locul 2 cu 10 puncte adunate după primele 5 etape. Manchester City confirmă startul perfect de sezon cu o victorie mare la Crystal Palace, obţinută în minutul 90+2 pe Iheanacho.

Min. 86: GOOOOOOOOOOOOOL United! Martial debutează cu gol pentru “diavoli”.

Min. 85: GOOOOOOOOOOOOOL Liverpool! Benteke marchează un gol senzaţional din foarfecă şi “cormoranii” au 5 minute să revină

Min. 70: GOOOOOOOOOL United! Herrera rezolvă meciul cu un penalty executat perfect

Min. 49: GOOOOOOOOOOOL United! Blind marchează cu un şut superb din 14 metri care l-a lăsat mască pe Mignolet

Final de primă repriză după un meci sărac în ocazii. La United se simte lipsa lui Rooney, Fellaini ratînd cîteva şanse bune.

UPDATE 19:00 / Manchester United – Liverpool începe în 30 de minute. De Gea e titular în echipa “diavolilor”:

manchester united

Meciurile de la ora 17:00:

Arsenal – Stoke 2-0 (Walcott 32, Giroud 85)

*Walcott

*Giroud

arsenal

Crystal Palace – Manchester City 0-1 (Iheanacho 90+2)

*Iheanacho

citz

Norwich – Bournemouth 3-1 (Jerome 35, Hoolahan 52, Jarvis 67 / Cook 81)

*************************************

FINAL DE MECI! Everton învinge clar Chelsea şi londonezii au cel mai slab start al unei campioane en-titre din istoria Premier League. Doar 4 puncte după 5 etape a adunat echipa lui Mourinho, care are şi cea mai slabă apărare din Anglia, 12 goluri încasate.

Min. 82: GOOOOOOOOOOOL Everton! Naismith reuşeşte hattrick-ul cu un şut din 6 metri

Start în partea secundă!

PAUZĂ! Everton conduce cu 2-1 şi ne aşteptăm la o repriză secundă incendiară pe Goodison Park

Min.35: GOOOOOOOOL Chelsea! Matic dă o bombă în vinclul lui Howard şi londonezii revin în joc

Min.22: GOOOOOOOOOOL Everton! Naismith face dubla cu un şut plasat

Min:17: GOOOOOOOOOOL Everton! Naismith deschide scorul cu o lovitură de cap

UPDATE 14:14 / Ne apropiem de startul etapei. Everton – Chelsea e primul meci. Echipele de start:

echipe

******************************

PREMIER LEAGUE LIVE. Etapa a 5-a din campionatul englez programează cîteva meciuri de mare interes. Everton şi Chelsea deschid etapa de la 14:45, într-un meci în care echipa lui Mou e obligată să cîştige pentru a putea reveni în vîrf.

PREMIER LEAGUE LIVE. Derby-ul etapei se dispută sîmbătă de la 19:30 pe Old Trafford, unde Manchester United va primi vizita lui Liverpool. Panti va avea un meci dificil duminică, pe Stadium of Light va veni Tottenham, o echipă rănită după startul slab.

PREMIER LEAGUE LIVE. Toată acţiunea din etapa a 5-a a campionatului Angliei poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO