PREMIER LEAGUE VIDEO / Swansea face SURPRIZA pe Emirates! A fost nevoie de tehnologia liniei porţii

FINAL DE MECI! Swansea cîştigă pe Emirates şi furnizează surpriza etapei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Gomis în minutul 84. Arsenal rămîne pe locul 3. ...
11.05.2015 | 23:50
PREMIER LEAGUE VIDEO  Swansea face SURPRIZA pe Emirates A fost nevoie de tehnologia liniei portii

Min. 84: GOOOOOOOOOOL Swansea! După cîteva momente de uluială, golul lui Gomis a fost validat. a fost nevoie de tehnologia liniei porţii pentru a se valida reuşita

Loading the player…

PAUZĂ! Arsenal este la egalitate, 0-0 cu Swansea. Oaspeţii s-au apărat foarte bine şi va fi o repriză secundă în care “tunarii” trebuie să insiste mai mult în atac

Start de meci!

UPDATE, 11 mai, ora 21:40 / Ultimul meci al etapei a 36-a este cel dintre Arsenal şi Swansea. Echipele de start:

ospina

UPDATE 19:54 / A mai rămas un singur meci din etapa a 36-a, cel dintre Arsenal şi Swansea. După această etapă, se cunosc două retrogradate: Burnley şi QPR. Clasament:

ccc

Chelsea – Liverpool 1-1 (Terry 5 / Gerrard 44)

* GOOOL LIVERPOOL! Gerrard egalează cu o lovitură de cap din 6 metri, englezul fiind lăsat liber în careu de fundaşii lui Chelsea.

* GOOOL CHELSEA! Terry deschide scorul în minutul 5 cu o lovitură de cap plasată perfect!

La ora 18:00 începe duelul dintre Chelsea şi Liverpool. Echipele de start:

pros

LIVESCORE

Manchester City – QPR 6-0 (Aguero 5, 50, 65 pen, Kolarov 32, Milner 70, Silva 87)

În urma acestei înfrîngeri, QPR a retrogradat matematic!

* Set la 0! Silva înscrie cu trei minute înainte de finalul meciului.

* Măcel! 5-0 pentru Manchester City! Milner îşi trece numele pe tabela de marcaj după o pasă primită de la acelaşi Aguero.

* Meci fabulos reuşit de Aguero! Înscrie din penalty şi face hattrick!

* Dublă Aguero! Argentinianul duce scorul la 3-0!

* 2-0 pentru City! Kolarov trimite perfect o lovitură liberă de la 28 de metri şi City îşi dublează diferenţa.

* GOOOL MANCHESTER CITY! Aguero deschide scorul cu o execuţie superbă, după o cursă de 30 de metri.

UPDATE / La ora 15:30 începe duelul dintre Manchester City şi QPR. Echipele de start:

city qpr

UPDATE / Chelsea – Liverpool / duminică, 10 mai, ora 18:00, Eurosport

Trupa antrenată de Mourinho este noua campioană din Premier League, perfomanţă pe care a reuşit-o cu trei etape înainte de finalul campionatului

E oficial! Chelsea a devenit campioană matematic, iar Jose Mourinho a demonstrat de ce este atît de special… One! A condus campionatul de la un capăt la altul, a ştiut să îşi motiveze jucătorii şi a pierdut doar două meciuri tot sezonul. Acum, primeşte vizita celor de la Liverpool, trupă disperată să prindă un nesperat loc 4, ultimul care duce în Liga Campionilor. Avînd în vedere că cel mai probabil va exista o relaxare în rîndul londonezilor, ne aşteptăm să vedem goluri marcate de ambele părţi.

Echipele probabile:
Chelsea (4-2-3-1): Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Fabregas, Matic – Cuadrado, William, Hazard – Drogba. Antrenor: Jose Mourinho.
Liverpool (4-4-2): Mignolet – Can, Skrtel, Lovren, Johnson – Henderson, Gerrard, Coutinho, Markovic – Sterling, Lallana. Antrenor: Brendan Rodgers.

**********************************************************************

FINAL DE MECI! Manchester United cîştigă cu 2-1 în faţa lui Crystal Palace şi rămîne pe locul 4, cu 4 puncte avans faţă de Liverpool cu 3 etape înainte de final.

Min. 76: GOOOOOOOOOOOL United! Fellaini marchează cu o lovitură de cap

Min. 57: GOOOOOOOOOOOOL Palace! Puncheon egalează dintr-o lovitură liberă

PAUZĂ! United conduce cu 1-0 la Palace prin golul marcat de Mata din penalty

Min. 20: GOOOOOOOOOOOL United! Mata deschide scorul pe terenul lui Crystal Palace

START DE MECI

UPDATE 18:55 / Ultimul meci al zilei este cel dintre Crystal Palace şi Manchester United. Echipele de start:

man

UPDATE 18:10 / Chiricheş a fost eliminat în minutul 51 al meciului cu Stoke. Românul a luat două cartonaşe galbene în minutele 16 şi 51 pentru două faulturi şi a fost trimis la cabine.

UPDATE 16:40 / Vlad Chiricheş este titular în meciul dintre Stoke şi Tottenham. Gardoş e doar rezervă la Southampton în duelul de pe terenul lui Leicester. Meciurile de la ora 17:00:

*************************

EVERTON – SUNDERLAND 0-2 (Graham 54, Defoe 85)

UPDATE / la 14:45 începe primul meci al zilei, Everton – Sunderland. Pantilimon e titular la oaspeţi.

rrr

Astăzi începe etapa 36, antepenultima din Premier League. Chelsea şi Liverpool joacă în meciul rundei, duel care este mai important pentru oaspeţi, care speră în continuare la Liga Campionilor.

PARTIDELE DE SÎMBĂTĂ (ora 17:00)

Everton – Sunderland (14:45)         1,83  3,50  4,50