Razvan Nicolae
in Fortuna
08/06/2019, 00:00
Presa din Norvegia, cutremurată după golul din minutul 90+2 al României: “Colaps, coşmar şi dramă!” Foto GALERIE FOTO
Presa din Norvegia, cutremurată după golul din minutul 90+2 al României

Presa din Norvegia a fost cutremurată după golul marcat de Claudiu Keşeru în minutul 90+2. Nordicii au ratat prima victorie în Grupa F şi au obţinut un singur punct după remiza de pe “Ullevaal”, scor 2-2, cu toate că selecţionata antrenată de Lars Lagerback a condus cu 2-0.

Presa din Norvegia, cutremurată după golul din minutul 90+2 al României. Nordicii, fără cuvinte

La scurt timp după terminarea meciului Norvegia – România 2-2, remiză scoasă de tricolori în minutul 90+2, presa nordică a rămas fără cuvinte. Jurnaliştii nu şi-au putut explica faptul că selecţionata antrenată de Lars Largerback a ratat victoria, în condiţiile în care gazdele au avut şi un avantaj dublu. Titlurile au fost fataliste la Oslo după remiza obţinută de România, cuvintele de ordine fiind colaps, dramă sau coşmar. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

“Un nou coşmar pentru Norvegia. Am scăpat victoria în prelungiri”, “Colaps după primul gol marcat de Odegaard la naţională”, “Norvegia şi-a bătut joc de victorie” sau“Dramă pentru Norvegia pe Ullevaal”, au fost titlurile apărute pe site-urile Dagbladet, Atfenposten, Nettavisen sau ABC Nyheter. După primele trei etape din Grupa F, Norvegia ocupă penultimul loc, cu două puncte, în timp ce România se menţine pe locul 3, cu patru puncte.