Presa din străinătate este la picioarele lui Ianis Hagi. „Este imposibil să nu te îndrăgostești de jocul său”

Andrei Bogdan Şchiopu
in Fotbal international
18/08/2019, 11:52
Ianis Hagi în tricoul lui Genk

Presa din străinătate a apreciat foarte mult consistența din jocul lui Ianis Hagi după meciul câștigat cu 4-0 în fața lui Waasland-Beveren. Decarul naționalei de tineret a oferit o pasă decisivă la golul de 4-0 marcat de Mbwana Samata. Este al doilea moment important pentru Ianis în Belgia după golul victorie marcat în prima etapă din campionat, scor 2-1 împotriva lui Kortrijk.

Presa din străinătate despre Ianis Hagi: „Este imposibil să nu te îndrăgostești de jocul său.”

Presa din străinătate a fost impresionată de jocul lui Ianis Hagi: „Deşi a jucat doar 15 minute, Ianis Hagi a strălucit din nou. E imposibil să nu te îndrăgosteşti de jocul său. De fiecare dată când intră pe teren, fiul marelui Ianis Hagi revoluţionează jocul lui Genk. El nu e încă un titular indiscutabil, însă în curând se va trasforma într-unul. Semifinalist la Euro U21, Ianis a dat un assist de senzaţie, trimiţând o pasă perfectă de 40 de metri”, a scris es.besoccer.com.

„Trimis în teren în minutul 76, Ianis Hagi a ajutat decisiv echipa pentru a înscrie golul de 4-0. Românul l-a angajat magistral, din propria jumătate, pe Samata, care a reuşit tripla”, a titrat newsbeezer.com.

• 20 de ani are Ianis Hagi
Ianis Hagi în echipa belgienilor de la Genk

Ce a făcut Ianis Hagi în meciul cu Beveren

Chiar dacă nu a mai fost titular la fel ca în etapa trecută, Ianis Hagi a intrat în minutul 76 al partidei cu Waasland-Beveren. De când a intrat pe teren, tânărul fotbalist a dinamizat jocul echipei sale și a creat mai multe situații periculoase. În minutul 86 al partidei a dat un assist pentru Samata. Fotbalistul din Tanzania, Mbwana Samata a dat 3 goluri în meciul de sâmbătă seară.

Ianis a fost titular o singură dată pentru belgieni , în confruntarea dintre Genk și Waregem, partidă pierdută de echipa sa cu scorul de 2-0 pe teren propriu. Un gol și o pasă de gol are Ianis Hagi în 4 etape. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!