Presa internaţională, la picioarele Simonei Halep după ce a învins-o pe Victoria Azarenka: “A spulberat-o”

Razvan Nicolae
în Simona Halep
05/07/2019, 19:38

Presa internaţională este la picioarele Simonei Halep după ce a învins-o pe Victoria Azarenka, scor 6-3, 6-1, în turul 3 de la Wimbledon 2019. Românca a dominat-o clar pe sportiva de 29 de ani, iar jurnaliştii au fost fascinaţi de felul în care fostul număr 1 mondial a jucat pe Terenul Central.

Presa internaţională, la picioarele Simonei Halep după ce a învins-o pe Victoria Azarenka. Elogii pentru calificarea în optimile de finală

Simona Halep a învins-o pe Victoria Azarenka, iar presa internaţională a lăudat prestaţia de excepţie a jucătoarei de 27 de ani. Fostul număr 1 mondial a învins-o pe sportiva din Belarus într-un meci care a durat o oră şi şapte minute. Românca a obţinut victoria şi cu ajutorul a şase game-uri realizate, trei dintre acestea venind pe serviciul adversarei.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

“Simona Halep a spulberat-o pe Victoria Azarenka. Ce spuneţi de această prestaţie? În setul doi a jucat perfect”, “Simona Halep a reuşit cel mai bun meci al ei de la această ediţie de Wimbledon”, “Simona Halep a fost cinică în setul 2, nu i-a dat nicio şansă adversarei” sau “Halep a fost de pe altă planetă”, au scris jurnaliştii de la BBC, The Sun, Standard şi beIN Sports.