Traian Terzian
in Europa League
19/09/2019, 23:11
Presa italiană ”plânge” după eșecul lui Lazio cu CFR Cluj: ”Aventura lui Inzaghi în Europa League începe prost” GALERIE FOTO
Presa italiană ”plânge” după eșecul înregistrat de Lazio Roma în meciul cu CFR Cluj, scor 1-2

Presa italiană ”plânge” după eșecul înregistrat de Lazio Roma în meciul cu CFR Cluj, scor 1-2, în prima etapă a Grupei E din Europa League. Ardelenii au avut o revenire de senzație după ce italienii au condus cu 1-0 și au obținut o victorie impresionantă la debut.

Presa italiană ”plânge” după eșecul lui Lazio cu CFR Cluj: ”S-au prăbușit mental și fizic în repriza a doua”

”Lazio KO și în Europa. Clujul revenire fantastică. Aventura lui Inzaghi în Europa League începe prost, a titrat Corriere dello Sport, care a mai scris: ”Lazio nu și-a arătat colții pe tărâmul lui Dracula și a suferit a doua înfrângere consecutivă. Prima repriză a fost decentă, dar în partea a doua s-au văzut limitele”.

”Lazio o nouă înfrângere. Clujul câștigă cu o revenire”, este titlul din Tuttosport. ”Lazio începe prost aventura din Europa League. Eroarea lui Strakosha la golul lui Omrani a fost decisivă. Echipa lui Inzaghi a făcut o repriză secundă teribilă, prăbușindu-se mental și fizic”, au mai scris jurnaliștii italieni după elecul lui Lazio din meciul cu CFR Cluj.

Lacina Traore în duel cu Francesco Acerbi la meciul CFR Cluj – Lazio

”Clujul petrece, coșmarul lui Lazio continuă”

Gazzetta dello Sport a titrat ”Coșmarul lui Lazio continuă și în Europa. Clujul petrece”. ”Lazio a jucat jenant, iar prestația defensivă a fost mizerabilă. Simone Inzaghi nu a avut răspuns”, a mai scris publicația italiană, în timp ce site-ul lalaziosiamonoi.it a dat titlul ”Și Europa este amară pentru Lazio”. ”Încă o primă repriză bună, apoi la prima dificultate echipa nu mai joacă. O altă înfrângere, a doua consecutivă în acest sezon, a cincea la rând în Europa. Numere care te fac să gândești”, a scris sursa citată.

CFR Cluj a învins Lazio Roma, scor 2-1, în prima etapă a Grupei E din Europa League. La finalul jocului, Simone Inzaghi a acuzat arbitrajul și în mod special penalty-ul primit de ardeleni prin care au reușit egalarea.