Prima reacţie a lui Nicuşor Stanciu după Barcelona – Slavia Praga 0-0: “I-am studiat” + a fost impresionat de Messi: “Este imposibil să-i faci marcaj!” Video

05.11.2019 | 23:41
Prima reactie a lui Nicusor Stanciu dupa Barcelona  Slavia Praga 00 Iam studiat  a fost impresionat de Messi Este imposibil sai faci marcaj Video

Slavia Praga a încheiat la egalitate cu Barcelona, scor 0-0, meciul din runda a patra a fazei grupelor Ligii Campionilor. Nicolae Stanciu a declarat după meciul de pe Camp Nou că echipa sa a studiat adversarul foarte mult, iar intervențiile portarului Ondrej Kolar au fost decisive pentru rezultatul obținut în Spania.

Reacția lui Stanciu după egalul cu Barcelona

Nicolae Stanciu a fost unul dintre cei mai buni oameni ai Slaviei Praga în meciul cu Barcelona, reușind cea mai periculoasă fază a campioanei Cehiei. După remiza de pe Camp Nou, internaționalul român a declarat că a fost foarte dificil să joace împotriva lui Lionel Messi, pe care-l consideră cel mai bun jucător din lume, iar intervențiile portarului Ondrej Kolar, una din postură de unu la unu cu starul argentinian, au contat enorm în rezultatul obținut contra Barcelonei.

Am văzut multe clipuri video cu ei, i-am studiat. Am jucat foarte bine în prima repriză. După pauză am avut câteva contraatacuri periculoase şi puteam marca, dar ne-a ajutat foarte mult şi portarul nostru. Nu cred că am reuşit să-l anulăm azi pe Messi. Dacă era înconjurat de trei sau patru colegi de-ai mei şi avea mingea în control, el reuşeşte să scape. Pentru mine, el este cel mai bun din lume. Este imposibil să-i faci marcaj“, a declarat Nicolae Stanciu.

Deși a remizat cu Inter și Barcelona, Slavia Praga este pe ultimul loc al grupei F din Liga Campionilor. Echipa lui Nicolae Stanciu are doar două puncte și păstrează șanse minime să termine pe locul trei, ce asigură calificarea în fazele eliminatorii din Europa League.