Prima REACŢIE a lui Mircea Lucescu după a 5-a victorie în grupele Ligii Europa!

Claudiu Melinte
in Euro 2016
25/11/2016, 00:01

Zenit era calificată în primăvara europeană înainte de meciul cu Maccabi Tel Aviv, asta n-a oprit formaţia lui Mircea Lucescu să se impună cu 2-0. Aşadar, după cinci etape din faza grupelor, Zenit are maximum de puncte, 15!

După finalul partidei, Mircea Lucescu a vorbit la conferinţa de presă, fiind mulţumit de prestaţia elevilor săi, mai ales în partea a doua a meciului.

”În prima repriză Maccabi a controlat jocul. Ne-au contracarat presingul. Noi nu ne-am concentrat în debutul meciului, iar pînă în minutul 30 n-am avut nici un şut pe poartă. Totul s-a schimbat cu primul nostru gol. Am început să jucăm foarte bine pe contraatac. Am avut o mulţime de ocazii în repriza secundă. Sînt mulţumit că am cîştigat. Sînt trei puncte importante înainte de meciul cu Krasnodar din campionat!”, a declarat Mircea Lucescu după meci.