UPDATE 23:13 / Clasament după meciurile lui Real Madrid şi Barcelona:...
Autor: Marian Popovici | 13.09.2015 | 00:04

UPDATE 23:13 / Clasament după meciurile lui Real Madrid şi Barcelona:

bbb

UPDATE 23:20 / Derby-ul dintre Atletico Madrid şi Barcelona a fost tranşat de catalani, care au învins cu 2-1 datorită golurilor lui Neymar şi Messi. Pentru gazde a marcat Torres.

******************************************************

FINAL DE MECI! Cristiano Ronaldo a avut un meci perfect cu Espanyol. Starul portughez a dat 5 goluri şi un assist în victoria cu 6-0 a Realului. Ronaldo a devenit în acest meci şi cel mai bun marcator din istoria lui Real Madrid în campionat, cu 230 de goluri.

Min. 80: GOOOOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo nu se opreşte. A marcat al 5-lea gol din acest meci şi devine cel mai bun marcator din istoria lui Real Madrid în campionat, cu 230 de goluri

Min. 62: GOOOOOOOOL Real Madrid! Ronaldo marchează al 4-lea său gol din acest meci cu latul din 6 metri

Final de primă repriză! Real Madrid face legea pe terenul lui Espanyol. Evoluţie de senzaţie a “galacticilor”

Min. 28: GOOOOOOOOOL Real Madrid! Benzema marchează din pasa lui Ronaldo şi e 4-0

Min. 21: GOOOOOOOOOL Real Madrid! Ronaldo realizează una dintre cele mai rapide hattrick-uri din Primera Division

Min. 17: GOOOOOOOL Real Madrid! Ronaldo face dubla din penalty şi meciul pare încheiat

Min.8: GOOOOOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo deschide scorul în minutul 8. E primul gol din acest sezon pentru portughe

START DE MECI

UPDATE, ora 16:44 / A mai rămas un sfert de oră pînă la startul meciului Espanyol – Real Madrid. Echipele de start:

navas

PRIMERA DIVISION LIVE. Barcelona joacă primul derby al sezonului încă din etapa a 3-a pe Vicente Calderon cu Atletico Madrid. Meciul va avea loc sîmbătă, de la ora 21:00. Barcelona nu va putea conta pe Claudio Bravo, titularul din poarta catalanilor fiind accidentat. În locul său va intra Ter Stegen.

PRIMERA DIVISION LIVE. Rivala catalanilor, Real Madrid are o deplasare incomodă pe terenul lui Espanyol. “Galacticii” nu vor putea conta pe James şi Danilo, care sînt accidentaţi, însă rămîn mari favoriţi pentru un succes în Catalunia. În primul meci al rundei, Levante şi Sevilla au remizat, 1-1.

PRIMERA DIVISION LIVE. Toată acţiunea din etapa a 5-a din La Liga poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO.