Simona Halep

Begu, în turul trei după un meci MARATON! Urmează ŞARAPOVA!

Victorie obţinută de Irina Begu în turul doi la Wimbledon, în urma unui meci maraton, care a durat două ore şi 48 de minute. Begu a trecut de Lesia Ţurenko, scor 7-5, 6-7 (4), 7-5. În turul...
01.07.2015 | 17:15
Begu in turul trei dupa un meci MARATON Urmeaza SARAPOVA

Victorie obţinută de Irina Begu în turul doi la Wimbledon, în urma unui meci maraton, care a durat două ore şi 48 de minute. Begu a trecut de Lesia Ţurenko, scor 7-5, 6-7 (4), 7-5. În turul următor de la Wimbledon, Irina Begu o va înfrunta pe Maria Şarapova, favorita numărul patru la cîştigarea turneului.

………………………………………………………………………………………

5-7. Break făcut de Irina Begu!! Românca a obţinut calificarea în turul trei!

5-6. Un nou game de serviciu bun pentru Irina Begu.

5-5. Ţurenko îşi face şi ea serviciul fără probleme, setul decisiv intră în prelungiri.

4-5. Irina Begu îşi face serviciul fără probleme de această dată şi se apropie de victorie.

4-4 Irina Begu face şi ea din nou break şi egalează la patru.

4-3. Din nou break pentru Ţurenko. Irina Begu are mari probleme în gameurile pe propriul serviciu.

3-3. Irina reuşeşte să facă break şi egalează la trei în decisiv.

2-3. Irina Begu îşi face serviciul fără probleme şi rămîne în meci.

1-3. Ţurenko reuşeşte să confirme breakul şi se distanţează în decisiv.

1-2. Irina Begu îşi pierde serviciul după un game prelungit în care salvase trei mingi de break.

1-1. Ţurenko reuşeşte să egaleze la unu.

0-1. Irina Begu îşi face serviciul în primul game din decisiv.

……………………………………………

6-7! GAME ŢURENKO! Lesia a dus meciul în decisiv!

6-6. GAME BEGU! Setul doi ajunge în tiebreak.

6-5. GAME ŢURENKO. Jucătoarea din Ucraina e pe val!

5-5. BREAK ŢURENKO! Irina a ratat şansa de a cîştiga meciul.

4-5. BREAK BEGU! Ce meci face românca! Irina este la un pas de un super-duel cu Maria Şarapova! Hai Irina!

4-4. GAME BEGU. Românca egalează situaţia în actul doi.

4-3. BREAK BEGU! Irina nu cedează şi revine în setul secund!

4-2. BREAK ŢURENKO! Irina şi-a pierdut serviciul şi este în dificultate.

3-2. GAME ŢURENKO! Jucătoarea din Ucraina a preluat conducerea.

2-2. GAME BEGU! După 4 gameuri în setul doi, nu s-a realizat nici un break.

2-1. GAME ŢURENKO! Lesia îşi cîştigă serviciul fără probleme.

1-1. GAME BEGU. Irina a egalat

1-0. GAME ŢURENKO! Adversara româncei începe cu dreptul setul secund.

******************************************************************

5-7. GAME BEGU! Irina ia primul set!

5-6. BREAK BEGU! Irina face un nou break şi serveşte pentru set!

5-5. BREAK ŢURENKO! Românca ratează şansa break-ului şi setul se apropie de tiebreak.

4-5. BREAK BEGU! Irina face break-ul într-un moment foarte important.

4-4. GAME BEGU. Românca se concentează şi egalează.

4-3. GAME ŢURENKO. Irina nu reuşeşte să facă break-ul.

3-3. GAME BEGU. Irina reuşeşte să egaleze.

3-2. GAME ŢURENKO. Jucătoarea din Ucraina preia din nou conducerea.

2-2. GAME BEGU! Românca egalează.

2-1. BREAK BEGU! Irina cîştigă primul game din acest meci.

2-0. BREAK ŢURENKO! Irina îşi pierde serviciul.

1-0. GAME ŢURENKO. Jucătoarea din Ucraina îşi cîştigă serviciul cu greu.

A început meciul Irinei Begu! Lesia serveşte prima.

UPDATE / Irina Begu, locul 31 mondial, va apăra onoarea jucătoarelor din România la turneul londonez astăzi, în meciul cu ucraineanca Lesia Ţurenko (68 WTA), în turul secund al competiţiei. Partida româncei va avea loc după ora 16:00, pe terenul 16, după meciul de la masculin dintre Kenny De Schepper şi Richard Gasquet. Begu a trecut în primul tur de Gavrilova cu 7-6 (6), 6-1.

************************************************************************************

Pe lîngă eliminarea Simonei Halep, marţi au mai intrat pe terenurile de la Wimbledon încă două românce, Monica Niculescu şi Andreea Mitu. Cele două au avut rezultate diferite, doar una dintre ele reuşind să se califice mai departe.

Monica Niculescu a reuşit să întoarcă meciul cu Monica Puig după ce a pierdut primul set şi s-a impus cu 5-7, 6-3, 6-1. În turul următor, românca va juca împotriva Janei Cepelova, locul 106 mondial, jucătoarea care a eliminat-o pe Simona Halep.

Andreea Mitu nu a stat pe terenurile de la Wimbledon decît 54 de minute, fiind învinsă rapid de Olga Govortsova, scor 1-6, 1-6.

La turneul londonez au mai rămas doar două românce, Irina Begu şi Monica Niculescu. La băieţi mai avem reprezentanţi doar la dublu, Mergea şi Tecău.