Probleme pentru Wenger! Două STARURI ale echipei s-au accidentat!

Arsenal a cîştigat cu 2-1 meciul împotriva lui Leicester City din etapa a 25-a din Premier League, însă tunarii au plătit scump victoria. Două dintre piesele de bază ale echipei, Alexis...
Autor: Marian Popovici | 11.02.2015 | 15:32

Arsenal a cîştigat cu 2-1 meciul împotriva lui Leicester City din etapa a 25-a din Premier League, însă tunarii au plătit scump victoria. Două dintre piesele de bază ale echipei, Alexis Sanchez şi Aaron Ramsey s-au accidentat şi “tunarii” au probleme destul de importante.

Sachez a revenit după o accidentare la tendon, însă a forţat revenirea şi accidentarea a recidivat şi starul chilian a fost înlocuit în minutul 68 cu Olivier Giroud. Aaron Ramsey a rezistat doar 9 minute pe teren după ce a suferit o recidivă la accidentarea la tendon, similară cu cea a lui Alexis Sanchez.

Încă nu se ştie cît vor sta departe de gazon cei doi jucători, Arsene Wenger avînd din nou bătăi de cap în ceea ce priveşte accidentările. Golurile victoriei lui Arsenal au fost marcate de Koscielny şi Walcott. Arsenal a urcat pe locul 4 cu acest succes, avînd 45 de puncte după 25 de etape, la egalitate cu Southampton, care are un meci mai puţin disputat.