Etapa cu numărul 9 din play-off-ul României se anunță extrem de interesantă. Dinamo o va întâlni pe U Cluj, pe când fanii FCSB-ului se vor bucura de festivitatea de premiere sâmbătă, după meciul cu Universitatea Craiova, iar Rapid – CFR Cluj este ultima partidă a rundei.
Dinamo și U Cluj se vor întâlni în etapa cu numărul 9 din play-off. Duelul se anunță extrem de echilibrat, însă „șepcile roșii” joacă cu miza cupelor europene, formația bucureșteană neavând dreptul la participare în competițiile inter-cluburi.
În cadrul „Profețiilor lui DON Mitică”, Dumitru Dragomir a transmis că în meciul dintre cele două formații se va impune echipa oaspete, anume U Cluj: „Dinamo – Universitatea Cluj se va termina 2 solist.”
FCSB – Universitatea Craiova se vor duela pe „Cluj Arena” în etapa cu numărul 9 din play-off. Partida este una specială pentru roș-albaștrii, pentru că după fluierul final vor sărbători câștigarea unui nou titlu.
Dumitru Dragomir o vede favorită la victorie pe Universitatea Craiova, acesta mizând pe starea de relaxare din rândul roș-albaștrilor: „La FCSB – Universitatea Craiova va fi 2 solist. Întotdeauna când se face sărbătoare, cea care face paranghelia pierde.”
Runda cu numărul 9 din play-off va fi închisă de meciul dintre Rapid și CFR Cluj. Echipa pregătită de Marius Șumudică are nevoie de victorie pentru a mai putea spera la cupele europene, pe când pentru „feroviari” va fi prima partidă după finala Cupei României.
Fostul șef de la LPF e de părere că elevii lui Marius Șumudică au prima șansă în meciul de pe Giulești, iar pronosticul său este că Rapid nu va pierde în fața lui CFR Cluj: „Rapid – CFR Cluj va fi 1X.”