Programul complet al echipelor din Liga 1 Betano. Vezi toate rezultatele, amicalele și cantonamentele iernii! Craiova, remiză cu liderul din Ungaria. Video

Programul complet al echipelor din Liga 1 Betano Vezi toate rezultatele amicalele si cantonamentele iernii Craiova remiza cu liderul din Ungaria Video

După ce au jucat până aproape de Ajunul Crăciunului, fotbaliștii din Liga 1 Betano s-au întors antrenamente. Interesant este că din cele 14 echipe din prima divizie, doar una a ales să nu meargă în Turcia. Este vorba despre FCSB.

Elevii lui Mihai Teja s-au pregătit în Marbella, Spania, acolo unde au întâlnit FC Luzern, Dinamo Kiev și Shanghai Greenland Shenhua. Restul echipelor din prima divizie au decis să meargă în cantonament în Turcia, în zona Antalya.

Vezi mai jos programul complet al echipelor din Liga 1 în această iarnă

CFR Cluj

Reunire – 7 ianuarie
Cantonament – Belek / Turcia (11-26 ianuarie)
Meciuri amicale:

Primul meci oficial pentru CFR Cluj va fi cel împotriva celor de la Hermannstadt care se va disputa sâmbătă, 2 februarie, de la ora 20:00.

FCSB

Reunire – 8 ianuarie
Cantonament – Marbella / Spania (10-24 ianuarie)

FCSB va juca primul meci oficial cu Dunărea Călărași, sâmbătă, 2 februarie, de la ora 14:00.

FCSB a jucat deja în condiții de iarnă, în meciul jucat împotriva celor de la FC Botoșani

U Craiova

Cantonament – Antalya / Turcia (8-26 ianuarie) la Hotelul „Regatul Legendelor”

• Craiova – Adana Demirspor 2-1. VIDEO
  • Craiova – FC Vorskla Poltava 3-0. VIDEO
  • Craiova – Ferencvarosi Torna Club 1-1 (Buzan 80)
  • Craiova – Ferencvarosi Torna Club 1-1

Primul meci oficial al Craiovei va fi în deplasare sâmbătă, 2 februarie, de la ora 18.00, pe terenul lui Viitorul

Viitorul Constanța

Cantonament – Belek / Turcia (11-25 ianuarie)
Meciuri amicale

• Viitorul – Ferencvaros 2-1 (Voduţ, Pitu)
  • Viitorul – Rubin Kazan 2-2
  • Viitorul – Aalen 0-5 (Sessa, Morys 2, Fennell, Trianni)
  • Viitorul – Vejle 0-1
  • Viitorul – Lechia Gdansk 1-2. VIDEO
  • Viitorul – Yenisey Krasnoyarsk 0-3
  • Viitorul – Sabutarlo Tbilisi 1-2

Primul meci oficial cu U Craiova, sâmbătă, 2 februarie, de la ora 18:00, pe teren propriu.

Sepsi Sfântu Gheorghe

Reunire – 6 ianuarie
Cantonament – Belek / Turcia (10-25 ianuarie)

• Sepsi – Sivasspor 1-2 (Rybalka 3, Douglas 77/ Mensah 89). Gabi Torje a jucat repriza a doua pentru gruparea din Turcia, iar Paul Papp a fost titular şi a prins cele 90 de minute.
  • Sepsi – FC Aktobe 3-1 (Nouvier 25, Tandia 30, 64/ Gollovok)
  • Sepsi – Mariupol 1-2 (Yasin Hamed)
  • Sepsi – Szombathelyi Haladas 2-1
  • Sepsi – FC Dunav Rusei 1-0 (Tandia 10). Meciul a fost întrerupt în minutul 31, din cauza vremii nefavorabile.

Primul meci oficial al covăsnenilor va fi împotriva celor de la FC Voluntari, duminică, 3 februarie, de la ora 17:00.

Astra Giurgiu

Cantonament – Antalya / Turcia (9-22 ianuarie)

• Astra –  Gaziantepspor 2-0 (Belu, Alibec)
  • Astra – Elazigspor 2-0 (Crișan, Llullaku)
  • Astra – Young Boys 1-1 (Llullaku 20/ Nicolas Ngamaleu 86)
  • Astra – Orenburg 2-3
  • Astra – Beroe Stara Zagora 1-1

Primul meci oficial va fi cel contra lui Astra Giurgiu, duminică, 3 februarie, de la ora 21:00.

FC Hermannstadt

Cantonament – Antalya / Turcia (13-25 ianuarie)

• Hermannstadt – FC Spartacus 2-0 (Tsoumou 19, Blănaru 70)
  • Hermannstadt – Pogon Szczecin 1-1 (Mihai Dumitru 34)
  • Hermannstadt – Taraz 2-2
  • Hermannstadt – Raca Sport Club 3-1
  • Hermannstadt – Mladost Lucani – ANULAT

Ultimul meci amical a fost anulat din cauza ploilor.

Gepostet von FC Hermannstadt am Donnerstag, 24. Januar 2019

Primul meci oficial, în deplasare, pe terenul campioanei CFR Cluj. Partida se joacă sâmbătă, 2 februarie, de la ora 20:00.

FC Hermannstadt și Viitorul au jucat în condiții extreme de iarnă, încă înainte să înceapă cantonamentul din Antalya

Gaz Metan Mediaș

Cantonament – Antalya / Turcia (?-? ianuarie)

• Gaz Metan – Ferencvaros 0-0
  • Gaz Metan – Neftci Baku 0-3
  • Gaz Metan – Daejeon Citizen 3-1
  • Gaz Metan – FC Mariupol 1-1

Primul meci oficial, acasă contra celor de la Astra Giurgiu, vineri, 1 februarie, de la ora 20:00.

Poli Iași

Cantonament – Antalya / Turcia (11-? Ianuarie)

• Poli Iaşi – Atyrau (14 ianuarie) – ANULAT
  • Poli Iaşi – Korona Kielce 0-3
  • Poli Iaşi –  Esteghlal 2-1 (Burlacu, L. Rus)
  • Poli Iaşi – Dyosgor 1-2 (Gardoș) VEZI GOLUL AICI
  • Poli Iaşi – Dinamo Zagreb 0-2
  • Poli Iaşi – Shukupi 1-2

Primul meci oficial, în deplasare, la Dinamo, luni, 4 februarie, de la ora 20:00.

FC Botoșani

Cantonament – Antalya/Turcia (10-? ianuarie)

• Botoşani –  Qarabag – ANULAT
  • Botoşani – Ludogoreț 3-1 (Burcă 36, Fulop 64 69/Natanael 12)
  • Botoşani – Paksi  2-1
  • Botoşani – Meppen 2-3 (Golofca, Ongenda)
  • Botoşani – Orenburg – ANULAT

Primul meci oficial, contra celor de la Concordia Chiajna, vineri, 1 februarie, de la ora 17:00.

FC Botoșani a fost printre primele echipe care au început reunirea de iarnă

Dinamo București

Reunire – 9 ianuarie
Cantonament – Antalya/Turcia (11-25 ianuarie)

Primul meci oficial acasă, cu Poli Iași. Partida se joacă luni, 4 februarie, de la ora 20:00.

Dunărea Călărași

Cantonament – Side, Antalya/Turcia (11-25 ianuarie)

• Dunărea Călăraşi – FC Uerdingen 1-1 (Ndiaye 77/ Schorch)
  • Dunărea Călăraşi – Diosgyori 0-0
  • Dunărea Călăraşi – FC Desna Chernihiv 1-0
  • Dunărea Călăraşi – FK Zemun – ANULAT

Primul meci oficial – pe teren propriu, contra FCSB, sâmbătă, 2 februarie, de la ora 14:00

Concordia Chiajna

Cantonament – Belek, Antalya/ Turcia (?-? ianuarie)

• Concordia – China U25 6-1
  • Concordia – FC Winterhur 0-1
  • Concordia – Wuhan 0-1. Meci întrerupt în minutul 50 după ce antrenorul chinezilor a luat decizia de a-și scoate jucătorii de pe teren în urma unui fault banal la mijlocul terenului.

Primul meci oficial, acasă, cu FC Botoșani în data de 2 februarie, de la ora 17:00.

FC Voluntari

• FC Voluntari –  Zalagerszeg 3-2
  • FC Voluntari – Zira 0-1
  • FC Voluntari – Esteghlal 2-3 (Ion Gheorghe, Richard Gadze)
  • FC Voluntari – Zemun 2-0
  • FC Voluntari – Haladas 1-2

Primul meci oficial îl vor juca acasă, pe 3 februarie, cu începere de la ora 17:00. Adversar va fi Sepsi.