Program, clasament la zi și rezultate etapa 2 Liga 1 Betano! Chiajna – Viitorul 1-1

Program clasament la zi si rezultate etapa 2 Liga 1 Betano Chiajna  Viitorul 11

Program, clasament la zi și rezultate etapa 2 Liga 1 Betano. S-a încheiat runda a doua cu meciul terminat la egalitate între Concordia Chiajna şi FC Viitorul Constanţa, scor 1-1. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Update. Ultimul meci al etapei a doua din Liga 1 Betano, Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa, s-a încheiat la egalitate 1-1. Vezi mai jos toate rezultatele!

Echipele de start pentru Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa:

Concordia: Caparco – Matei, Leca, Marc, Panait – Prepeliţă – Ivanovici, Gorobsov, Deaconu, Gradinaru – Guessan

Viitorul Constanţa: Buzbuchi – Ghiţă, Luchin, Hodorogea, Boboc – Ciobanu, Artean, Iacob, Stoica, Voduţ, Măţan

Update, 30 iulie, ora 20.00. FC Voluntari şi Gaz Metan Mediaş au remizat în etapa a 2-a din Liga 1 Betano, scor 1-1. Belahmeur a înscris pentru gazde în minutul 3, iar Fortes a egala în minutul 19.

Update, 30 iulie, ora 18.00.  Voluntari – Gaz Metan 1-1 (Belahmeur 3/ Fortes 19)

Echipele de start pentru Voluntari – Gaz Metan Mediaş:

Voluntari: Drăghia – Ricardinho, Alfonso Artabe, Walace, Vlad – Laidouni, Sesar – Căpăţînă, Belahmeur, Ciucur – Tudorie

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, Constantin, Diallo, Buşu – Chamed, Cristea, Fofana – Olaru, Fortes, Romeo

Update, 30 iulie, ora 16.00/ Luni se joacă meciurile Voluntari – Gaz Metan, ora 18.00, şi Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa, ora 21.00

UPDATE, ora 22:53 / Meciul Poli Iaşi – Astra Giurgiu s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Cosmin Frăsinescu (min. 60), respectiv Azdren Llullaku, din penalty (min. 81). Denis Alibec a intrat pe teren în minutul 73, însă nu a reuşit să fie un pericol pentru defensiva moldovenilor. VEZI AICI CLASAMENTUL LA ZI DIN LIGA 1 BETANO.

UPDATE, ora 21:00 / A început meciul Poli Iaşi – Astra Giurgiu. VEZI MECIUL ONLINE AICI.

UPDATE, 28 iulie, ora 19:52 / Au fost anunţate formaţiile de start la meciul Poli Iaşi – Astra Giurgiu. Cel mai nou transfer al giurgiuvenilor, Denis Alibec, a fost inclus de către antrenorul Marius Măldărăşanu pe banca de rezerve.

Poli Iaşi: Rusu – Arias, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Rus, Floresc, Cioinac, Ştefănescu – Luwaga – A. Cristea

Astra Giurgiu: Iliev – Belu-Iordache, Erico, Bejan, Stan – Moise, Mrzljak, N. Roşu – Balaure, Buş, Llullaku

UPDATE, ora 22:50  / FC Botoşani s-a impus cu scorul de 2-0 în faţa nou-promovatei FC Hermannstadt. Moldovenii au marcat câte un gol de repriză, prin Andrei Dumitraş şi Alexandru Mihai Roman. FC Botoşani este noul lider din Liga 1 Betano.  Vezi aici clasamentul actualizat

UPDATE, ora 21:00 / A început meciul FC Botoşani – FC Hermannstadt. VEZI AICI MECIUL ONLINE.

UPDATE, ora 20:00 / Au fost anunţate formaţiile de start la meciul FC Botoşani – FC Hermannstadt.

FC Botoşani: Pap – Dumitraş, Burcă, Miron, Soiledis – Rodriguez, Oaidă – M. Roman, L. Fulop, Golofca – M. Roman II

FC Hermannstadt: Căbuz – Coman, Pârvulescu, Dandea, Tătar – Antonov, Dâlbea – Petrescu, Rusu, Curtean – Blănaru

UPDATE, 27 iunie / FC Botoşani joacă împotriva lui FC Hermannstadt, de la ora 21:00, în prologul etapei a doua din Liga 1 Betano.

Sâmbătă sunt programte meciurile Dunărea Călăraşi – CFR Cluj, de la ora 18:00, şi Poli Iaşi – Astra Giurgiu, de la ora 21:00. Prima partidă a zilei va însemna şi întoarcerea lui Antonio Conceicao pe banca tehnică a campioanei României după ce Edi Iordănescu a fost demis.

Program, clasament la zi și rezultate etapa 2 Liga 1 Betano

Dumincă este ziua cea mare pentru fotbalul românesc, FCSB şi Dinamo Bucureşti se vor întâlni, de la ora 21:00. Ziua va începe cu partida Sepsi Sfântu Gheorghe – U Craiova, programat la ora 18:00. FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş, de la ora 18:00, şi Concordia Chiajna – Viitorul, de la ora 21:00, sunt ultimele meciuri ale etapei 2 din Liga 1 Betano şi se vor disputa luni.