Ziua de duminică, 10 martie, este în mare parte ocupată pe programul Eurosport 1 cu transmsiuni directe de la CM de motociclism viteză din Qatar. Sunt numai puțin de șase ore de live de la o competiție extrem de spectaculoasă și de urmărită pe micile ecrane și nu numai de fanii sporturilor cu motor. Este ultima zi a competiției.
Al doilea eveniment vine din ciclism, începe cursa Paris-Nice, transmisiunea în direct urmând a se face pe Eurosport 2. Și pentru iubitorii de snooker este momentul finalei de la turneul Championship PLAYERS, competiția care a fost găzduită de orașul Preston. Și mai sunt destule reluări din sporturile de iarnă, în special biatlon.
Eurosport 1, programul zilei de duminică, 10 martie
- 07:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia
- 07:30: Snooker: Campionatul PLAYERS
- 09:30: Formula e: Campionatul FIA, la Hong Kong, în Hong Kong
- 09:45: Formula e: Campionatul FIA, la Hong Kong, în Hong Kong
- 10:00: Formula e: Campionatul FIA, la Hong Kong, în Hong Kong
- 11:15: Biatlon: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia
- 11:45: Biatlon: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia
- 12:15: Omnisport: Watts
- 12:30: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 13:00: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 13:30: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 15:00: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 16:00: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 17:15: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 18:45: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Qatar
- 20:00: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
- 20:25: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
- 20:50: Ştirile Eurosport
- 20:55: Snooker: Campionatul PLAYERS
- 00:00: Ştirile Eurosport
- 00:05: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
- 00:30: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
Ce putem vedea duminică, 10 martie, pe programul Eurosport 2
- 07:30: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Masculin, sprint 10 km
- 08:30: Ciclism: Strade Bianche –
- 09:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia – Slalom uriaş masculin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica
- 10:15: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia – Slalom masculin – Manşa 1 Inclusiv avancronica
- 11:30: Combinata nordică: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – DT 134 Inclusiv avancronica
- 12:00: Combinata nordică: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Proba masculină 10 km Inclusiv avancronica
- 12:30: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Cursa feminină 50 km cu start în bloc – stil clasic Inclusiv avancronica
- 14:15: Omnisport: Watts – Ediţie specială – luna martie
- 14:30: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa – Etapa întâi
- 16:00: Snooker: Campionatul PLAYERS – Finala
- 18:00: Schi alpin: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia – Slalom feminin – Manşa a 2-a
- 19:00: Omnisport: Watts – Ediţie specială – luna martie
- 19:15: Schi acrobatic: Cupa Mondială FIS, la Mammoth, în Statele Unite – Slopestyle Inclusiv avancronica
- 21:15: Omnisport: Watts – Ediţie specială – luna martie
- 21:25: Ştirile Eurosport
- 21:30: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Feminin, pursuit, 10 km Inclusiv avancronica
- 22:00: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Masculin, pursuit 12,5 km Inclusiv avancronica
- 22:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – DT 134
- 23:00: Patinaj viteza pe pista scurta: Campionatul Mondial –